7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Internetowa oszustka z Olsztyna: kobieta oszukała 90 osób

OlsztynInternetowa oszustka z Olsztyna: kobieta oszukała 90 osób

Młoda kobieta została oskarżona o dokonanie licznych oszustw internetowych i wprowadzenie w błąd 90 osób na terenie całej Polski. Z informacji podanych przez olsztyńską policję wynika, że 26-latka w okresie od września 2019 do października 2021, korzystając z różnych platform aukcyjnych i społecznościowych, oferowała kosmetyki, akcesoria do makijażu, ubrania, telefony oraz wózki dziecięce. Mimo zawartych transakcji nabywcy nie otrzymywali swoich zakupionych przedmiotów.

reklama

Oszustka oferowała różnym kupującym ten sam towar po zaniżonych cenach. Aby uniknąć podejrzeń, kobieta używała pseudonimów i celowo omijała oficjalne kanały komunikacji platform sprzedażowych, proponując prywatne komunikatory. W niektórych przypadkach prosiła klientów o wpłatę drobnej kwoty na wysłanie przesyłki za pobraniem. Straty poniesione przez poszkodowanych szacowane są na blisko 21 tysięcy złotych.

Policjanci po analizie zgromadzonego materiału dowodowego zidentyfikowali podejrzaną mieszkankę Olsztyna, która, jak się okazało, aktualnie odbywa karę pozbawienia wolności za inne podobne wykroczenia.

reklama

Na olsztyniance ciążą 95 zarzuty oszustwa, za które grozi jej kara do 8 lat więzienia.

W związku ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem, gdy wiele osób planuje zakup prezentów online, policja przestrzega przed wzmożoną aktywnością internetowych oszustów. Zachęca także do zapoznania się z profilaktycznymi wskazówkami dostępnymi na stronie internetowej policji, które mają na celu uświadomienie zagrożeń związanych z promocjami i wyprzedażami w sieci.

Źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ksiądz
2 grudnia 2023 10:19

Amatorka

Do Paul Mark
2 grudnia 2023 14:38

Że zacytuję klasyka ” Słychać wycie. Znakomicie” ps. naprawdę powinieneś się leczyć, twoja choroba pogłębia się w zastraszającym tempie.

Polecane
Ogłoszenia