Życie w obecnym świecie wiąże się z nieustannym natłokiem obowiązków, permanentnym stresem oraz przepracowaniem. Szybko odbija się to na naszym samopoczuciu: zmagamy się z ciągłym zmęczeniem, co potwierdza między innymi wygląd twarzy. Cienie pod oczami i zmarszczki – to bez wątpienia najczęstsze tego objawy, których trudno się pozbyć, nawet po pełnym wypoczynku. Doskonałym remedium na ten problem okazuje się maska na oczy.
Makijażystki i dermatolodzy potwierdzają, że o cerę należy zadbać już we wczesnym wieku. Im szybciej zdamy sobie z tego sprawę, tym lepszą kondycją będzie się cieszyć nasza skóra. Cel ten osiągniemy przede wszystkim dzięki stosowaniu specjalistycznych kremów z filtrem, jak i regenerujących masek na okolice oczu. Zwłaszcza te ostatnie cieszą się olbrzymią popularnością – dosłownie w kilkanaście minut potrafią czynić cuda. Zanim jednak przejdziemy do działania, warto sprawdzić, czym dokładnie się charakteryzują.
Maska na oczy – podstawowe informacje
Na obecnym rynku znajdziemy wiele rodzajów masek, kremów i serum o różnym przeznaczeniu i działaniu. Bez najmniejszych problemów zakupimy produkt ściśle dobrany pod indywidualne potrzeby i oczekiwania, lecz równie dobrze naszym wyborem może być kompleksowa maska na oczy.
Zawiera w sobie między innymi kwas hialuronowy, Koenzym Q10 oraz ekstrakt z niebieskiej agawy. Pospołu zwiększają one komfort skóry, niwelują oznaki zmęczenia – zmarszczki i cienie.
Maski na okolice oczu – typy skóry
Samoczynnie nasuwają się pytania, czy maskę na oczy możemy stosować na każdy rodzaj skóry, w tym te najbardziej wrażliwe. Otóż biorąc pod uwagę wysokiej renomy produkty, nie będzie ku temu żadnych przeciwwskazań (choć w pierwszej kolejności należy zapoznać się z zaleceniami producenta, a w razie wątpliwości zasięgnąć porady specjalisty).
Najlepsze maseczki stosuje się do cery suchej, tłustej, wrażliwej, naczyniowej, z przebarwieniami i mieszanej.
Sposoby użycia produktu
Maseczka pod oczy może występować zarówno w formie „na dzień”, jak i „na noc”. Co naturalne, stosowanie w obu przypadkach będzie wyglądało nieco inaczej (i tym razem zapoznajmy się z instrukcjami producenta).
Dzienne maski najczęściej zakłada się na okres kilkunastu minut. Po ich ściągnięciu, pozostałe na skórze serum należy dokładnie rozsmarować – bez zmywania czy wycierania ręczniczkiem. Odpowiedniki do spania bez przeszkód mogą pozostać w okolicy oczu od kilku do nawet kilkunastu godzin.