4 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Świąteczne spotkania z Mikołajem w olsztyńskich przestrzeniach kultury

OlsztynŚwiąteczne spotkania z Mikołajem w olsztyńskich przestrzeniach kultury

Nadchodzący grudzień obfituje w atrakcje dla najmłodszych olsztynian. Zarówno Teatr Lalek, jak i biblioteka Abecadło zachęcają rodziny do wspólnego celebrowania nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

reklama

Olsztyński Teatr Lalek gościć będzie Świętego Mikołaja w trakcie trzech niezwykłych spotkań. Wydarzenia te zaplanowane są na 3 grudnia (godz. 11:00), 6 grudnia (godz. 18:00) i 10 grudnia (godz. 11:00). W tych dniach wystawione zostaną dwa spektakle w świątecznej atmosferze: „Grimm: 6 Służących” oraz „NID”.

Teatr zachęca, aby każde dziecko przyniosło prezent, który po spektaklu zostanie przekazany potrzebującym dzięki pomocnym rękom Elfów. Akcja ma uświadomić najmłodszym, że magia świąt polega również na dzieleniu się z innymi. Spotkanie z Mikołajem wliczone jest w cenę biletu. Aby zarezerwować miejsce, wystarczy skontaktować się z Biurem Organizacji Widowni Teatru Lalek.

reklama

Równie ciekawe wydarzenie dla dzieci szykuje biblioteka Abecadło. W trakcie pięciodniowych spotkań (4-8 grudnia) najmłodsi obejrzą bajkę „Ławeczka Kopernika”, wspólnie przeczytają książki, zaśpiewają piosenkę „Gdzie mieszkają Mikołaje?”, zagrają w wielkoformatowej grze „Spacer Pana Kopernika” oraz odpowiedzą na pytania w quizie.

Warsztaty w bibliotece będą adresowane do dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Wejście na wydarzenie jest bezpłatne, jednak organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy telefoniczne.

Obie instytucje będą starały się przybliżyć dzieciom i ich rodzinom świąteczny klimat, jednocześnie promując kulturę i czytelnictwo wśród najmłodszych. To idealna okazja do spędzenia czasu w rodzinnej, świątecznej atmosferze.

reklama

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia