18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Miasto zmienia klimat na świąteczny [WIDEO][GALERIA]

GalerieMiasto zmienia klimat na świąteczny

Drogowcy rozpoczęli instalowanie świątecznych ozdób na olsztyńskich ulicach. Pierwsze ozdoby zawisły na drzewach rosnących na placu Bema. Przez kolejne dwa dni będą montowane wzdłuż alei Piłsudskiego oraz m.in. na ulicy 1 Maja, Pieniężnego, 11 Listopada oraz na Starym Mieście.

reklama
Do ozdobienia Jarmarku Świątecznego pracownicy Lasu Miejskiego przygotują około 100 świerków.

W tym roku przybędzie nowych ozdób. Za około 50 tys. zł zostaną zakupione światła na ulice: Kołłątaja, Staromiejską, Prostą i Targ Rybny. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu planuje także zakup świetlnej fontanny, która stanie na pokrywie rzeczywistej fontanny przy Starym Ratuszu.

Świąteczny klimat w Olsztynie dopełnią dwie przystrojone choinki: główna miejska, która ustawiona zostanie na placu przed Ratuszem oraz ta, która stanie przy ul. Wilczyńskiego. Obie zostaną ustawione 6 grudnia.

reklama

Przystrojony zostanie także naturalnie rosnący świerk w parku Kusocińskiego, a na placu Jana Pawła II i na Starówce pojawią się też ozdoby w donicach na kwiaty.

Do ozdobienia Jarmarku Świątecznego, który odbędzie się w dniach 12-15 grudnia 2013 roku, pracownicy Lasu Miejskiego przygotują około 100 świerków. Będą to drzewka rosnące pod liniami energetycznymi, które i tak wymagałyby wycinki.

reklama

Miasto zmienia klimat na świąteczny [WIDEO][GALERIA] Galerie, Olsztyn, Wiadomości, Wideo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane