fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Teatr Lalek przygotowuje się do okrągłego jubileuszu [GALERIA]

reklama
otl olsytzn
Pierwszy spektakl OTL został wystawiony w 1954 roku.

Festiwal„Anima” staruje już 18 listopada, a Olsztyński Teatr Lalek powoli zaczyna świętowanie 60-lecia istnienia.

W Olsztyńskim Teatrze Lalek odbyła się konferencja prasowa na temat zbliżającego się XVII Olsztyńskiego Tygodnia Teatrów Lalkowych „Anima”. Spotkaniem teatrów lalkowych z całej Polski Olsztyński Teatr Lalek powoli zaczyna świętowanie 60-lecia swojego istnienia. Pierwszy spektakl „Piękna była to przygoda” został wystawiony w 1954 roku, wtedy jeszcze przez Stowarzyszenie Teatru Kukłowego Ziemi Warmińsko-Mazurskiej „Czerwony Kapturek”, w Starym Ratuszu. Od tego czasu na deskach teatru odbyło się około 240 premier.

– Ludzie przyjeżdżają z całego kraju na spektakle do Olsztyna – chwalił Olsztyński Teatr Lalek Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Udało nam się zobaczyć miejsce pracy plastyków tworzących lalki, które później ożywają dzięki aktorom na deskach teatru. Tworzeniem lalek zajmują się od kilkudziesięciu lat trzy pracownice teatru: Barbara Chilczuk, Barbara Kudelska i Alina Gruchała. Panie obecnie pracują nad spektaklem „Balladyna”, który będzie miał premierę w lutym 2014 roku.

– W tej pracy liczy się doświadczenie – mówiła Barbara Chilczuk, związana Teatrem od 35 lat.

reklama

Zapraszamy wszystkich na OTTL „Anima”, ale też przypominamy o konkursie organizowanym przez Teatr z okazji Światowego Dnia Misia.

Czytaj też:  3. Edycji Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Malarskiego im. W.Fangora

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama