7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Najtańszy rozbój w historii Olsztyna? Za 5 złoty może trafić na 15 lat do więzienia

OlsztynNajtańszy rozbój w historii Olsztyna? Za 5 złoty może trafić na 15...

W ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut od zgłoszenia przyjętego w ostatnią środę po północy, olsztyńscy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój na jednej z opustoszałych ulic miasta. Napastnik, pod groźbą przemocy, zażądał od napotkanego 24-latka wydania pieniędzy, zabierając mu jedynie 5 złotych. Zatrwożony incydentem, pokrzywdzony mężczyzna został przewieziony do szpitala, podczas gdy podejrzanego szybko ujęto na przystanku autobusowym.

reklama

Do ataku doszło nagle, kiedy 24-letni mieszkaniec Olsztyna wracał nocą do domu. Wszystko działo się błyskawicznie, a decyzja o oddaniu pieniędzy sprawcy była podyktowana lękiem o swoje życie. Sprawca rozboju, mimo skromnej zdobyczy, nie uciekł daleko – został dostrzeżony przez wywiadowców patrolujących miasto, którzy bez większych trudności sprowadzili go do porządku.

22-latek, mieszkaniec Olsztyna, podczas zatrzymania twierdził, że napad był spontaniczny i podyktowany potrzebą zakupu napoju. W chwili zatrzymania był trzeźwy, co potwierdziło badanie alkomatem. Zgromadzone przez policję dowody pozwoliły na postawienie mężczyźnie zarzutów rozboju oraz uszkodzenia ciała, do których to czynów się przyznał. Olsztyńska prokuratura, po przeanalizowaniu materiałów dowodowych, zdecydowała o zastosowaniu miesięcznego tymczasowego aresztowania wobec sprawcy.

reklama

Osądzenie 22-latka leży teraz w gestii wymiaru sprawiedliwości, który może orzec karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo rozboju, pomimo że zostało popełnione z niedużego wyegzekwowanego łupu, uznaje się za jedno z bardziej dotkliwych w świetle polskiego prawa karnego. Prokuratorzy i policjanci zajmujący się walką z przestępczością kierowaną przeciwko życiu i zdrowiu mieszkańców rozbijają kolejny akt bezprawia w Olsztynie, tym samym dowodząc, że bezpieczeństwo w mieście jest dla nich priorytetem.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztynianin
28 listopada 2023 14:53

Nie mówię że to dużo, ale za morderstwo popełnione przez pijanych kierowców sądy dają po osiem lat

777
28 listopada 2023 19:54

Pięć złotych, a nie pięć złoty…

Polecane
Ogłoszenia