21 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Centrum kultury przy Wysokiej Bramie?

OlsztynCentrum kultury przy Wysokiej Bramie?

Radny Tomasz Głażewski chce stworzenia centrum kultury nieopodal Wysokiej Bramy w Olsztynie. Złożył w tej sprawie interpelację do prezydenta Grzymowicza.

reklama

Miasto przejęło niedawno budynki zlokalizowane w pobliżu Wysokiej Bramy w Olsztynie.

Radny Tomasz Głażewski wystąpił z propozycją, aby stworzyć w nich centrum kultury. Miejsce jest bardzo atrakcyjne turystycznie, a biorąc pod uwagę fakt, że zbliża się zakończenie prac związanych z budową nowej linii tramwajowej, będzie miało świetną komunikację.

reklama

„W ubiegłym roku wróciły pod władanie miasta Wysoka Brama i sąsiednie budynki przy Placu Jedności Słowiańskiej. Obiekty te są pierwszymi, które »witają« wybierających się na starówkę od strony ratusza. Przed budynkami kończy się aktualnie przebudowa związana z realizacją projektu tramwajowego, tworząca w bezpośrednim sąsiedztwie ważny węzeł komunikacyjny” – cytuje Tomasza Głażewskiego Eska.pl.

Centrum kultury przy Wysokiej Bramie?

Olsztyński radny uważa, że centrum kultury z prawdziwego zdarzenia przyciągnęłoby zarówno mieszkańców, jak i turystów i stanowiłoby zachętę do spędzania wolnego czasu właśnie na starówce. W złożonej do prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza interpelacji zapytał o plany na zagospodarowanie przejętych obiektów.

„Czy poza kontynuowaniem dotychczasowego sposobu korzystania z budynków został już określony docelowy kierunek ich przeznaczenia? Czy brane jest pod uwagę utworzenie w tych obiektach Centrum Kultury. Zarówno miejsce, jak i wielkość poszczególnych budynków pozwalają na ulokowanie różnych form działalności kulturalnej. Byłyby one rozszerzeniem miejskiej oferty zachęcającej do spędzenia czasu po południu czy w weekendy na starym mieście. A uruchomione niebawem możliwości komunikacyjne zapewniłyby łatwą dostępność do korzystania z takiego centrum” – napisał radny Głażewski.

reklama

Prezydent Piotr Grzymowicz ma 14 dni na odpowiedź.

źródło: Eska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
piotr
16 listopada 2023 20:39

I co, przekazać jakiemuś stowarzyszeniu majątek, a potem … znamy te bajeczki.

Mural
16 listopada 2023 19:07

A może by tak – Panie bez/radny “zaszaleć” i odbudować scenę staromiejską..? Co prawda występów i tak pewnie nie będzie ale…

Polecane