19 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Mieszkaniec Olsztyna zatrzymany przez kobiety w warszawskim autobusie

OlsztynMieszkaniec Olsztyna zatrzymany przez kobiety w warszawskim autobusie

W Warszawie doszło do zatrzymania 43-letniego mężczyzny, mieszkańca Olsztyna, który próbował dokonać kradzieży w autobusie linii 169. Jego działania zostały jednak przerwane dzięki czujności i odwadze pasażerek.

reklama

Zdarzenie miało miejsce podczas patrolowania przez strażników miejskich VI Oddziału Terenowego okolic cmentarza Bródnowskiego w ramach akcji “Znicz”. Zauważyli oni zamieszanie w autobusie, gdzie pasażerki sygnalizowały potrzebę pomocy.

Dramatyczne chwile w autobusie

Gdy autobus zatrzymał się na przystanku, strażnicy usłyszeli krzyki “złodziej, złodziej” i dostrzegli kobiety szarpiące się z mężczyzną. Okazało się, że 43-latek, przybyły do stolicy na tzw. “gościnne występy”, został zauważony przez pasażerki podczas próby kradzieży. Kobiety nie tylko wezwały pomoc, ale także odzyskały część skradzionych przedmiotów.

reklama

Portfele wróciły do właścicieli

Wśród okradzionych był 70-letni mieszkaniec Warszawy, który zgłosił się do strażników po zorientowaniu się, że padł ofiarą kradzieży. Rozpoznał on w zatrzymanym osobę, która siedziała obok niego w autobusie. Straż miejska odzyskała skradzione portfele i przekazała je właścicielom.

Zatrzymanie i przekazanie policji

Agresywnego sprawcę, mieszkańca Olsztyna, strażnicy miejski wyprowadzili z autobusu i przekazali patrolowi policji. Dzięki szybkiej reakcji i współpracy pasażerów, strażników miejskich oraz policji, możliwe było szybkie zatrzymanie przestępcy i odzyskanie skradzionych przedmiotów. To zdarzenie stanowi przykład skutecznej współpracy społeczności lokalnej w zapobieganiu przestępczości.

źródło: Straż Miejska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jan
14 listopada 2023 14:20

Prawie jak Arsen Lupin – prawie robi wielka roznice.

Polecane