-2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Remont wiaduktu w Olsztynie: przetarg unieważniony, dalsze kroki niepewne

OlsztynRemont wiaduktu w Olsztynie: przetarg unieważniony, dalsze kroki niepewne

W Olsztynie drogowcy stanęli przed poważnym wyzwaniem związanym z naprawą wiaduktu Powstańców Węgierskich 1956 na ulicy Limanowskiego. Mimo wyznaczenia środków na pilne prace remontowe, przetarg na opracowanie niezbędnej dokumentacji projektowej został unieważniony z powodu braku zainteresowania ze strony wykonawców.

reklama

Złożone zadanie remontowe

Zamówienie obejmowało przygotowanie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych oraz kosztorysów inwestorskich. Planowane prace miały skupić się na kluczowych elementach wiaduktu, w tym na remoncie strefy przegubów. Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, podkreślał wagę zadania, wskazując na konieczność dokładnego opisu zakresu prac budowlanych, które miały przyczynić się do poprawy stanu technicznego obiektu.

Budżet i zakres prac

Dla realizacji najpilniejszych napraw miasto przeznaczyło 50 tys. zł. Zakres robót obejmował m.in. wymianę przykrycia przerw dylatacyjnych, naprawę ubytków w betonowej konstrukcji przęsła oraz uzupełnienie prześwitów pomiędzy słupami latarni a osłonami przeciwpożarowymi. Niestety, zainteresowanie wykonawców przetargiem okazało się niewystarczające.

reklama

Przetarg unieważniony

W wyniku braku ofert, przetarg został unieważniony. Ta sytuacja stawia przed władzami miasta pytanie o dalsze działania. Chociaż na razie nie ma oficjalnych deklaracji co do kolejnych kroków, można przypuszczać, że przetarg zostanie ponownie ogłoszony. Jest to konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom wiaduktu i uniknąć dalszego pogorszenia jego stanu.

Czekanie na rozwiązanie

Sytuacja związana z remontem wiaduktu na ul. Limanowskiego w Olsztynie pozostaje niepewna. Oczekuje się dalszych decyzji władz miasta, które będą musiały znaleźć sposób na pokonanie przeszkód i zapewnienie właściwego wykonania niezbędnych prac remontowych. Bezpieczeństwo użytkowników drogi oraz stan techniczny samego wiaduktu pozostają priorytetem, który wymaga szybkiego i skutecznego działania.

reklama

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztynianin
14 listopada 2023 14:30

Z takimi władzami miasta nikt nie chce się zadawać

Fizyk
15 listopada 2023 16:55

Ha ha ha!! Zrodlo: gazeta wyborcza…

Polecane
Ogłoszenia