2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Protest w Warszawie poszkodowanych przez decyzje Piotra Grzymowicza

OlsztynProtest w Warszawie poszkodowanych przez decyzje Piotra Grzymowicza

W piątek odbyła się pikieta rodziców dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie pod siedzibą Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

reklama

To kolejna odsłona społecznego sprzeciwu względem działań Prezydenta Grzymowicza mających na celu likwidacje placówki. Po interwencji Ministra Edukacji i Nauki sprawa rozstrzygnie się w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Przedstawiciele rodziców by walczyć o przyszłość swoich dzieci postanowili udać się do Warszawy i protestować pod siedzibą sądu.

*nagranie wideo

reklama

Przedstawicielka osób protestujących, Monika Krupińska jest oburzona: “To, że tutaj dzisiaj jesteśmy, jest konsekwencją działań Prezydenta Grzymowicza, który chce zlikwidować placówkę w której od lat uczą się nasze dzieci. Prezydent pozostaje niewzruszony na nasz rozpaczliwy protest oraz na apele posłów i radnych. Jesteśmy tu dziś, by bronić praw naszych dzieci i walczyć o ich przyszłość, bo tutaj rozgrywają się dziś jej losy.”

W konferencji wzięli udział rodzice dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie, mecenas Marcin Kotowski, który udziela grupie wsparcia prawnego oraz aktywista Łukasz Michnik.

reklama

Przedstawiciele Rodziców z Ośrodka SOSW dla dzieci niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Olsztynie w wyniku bezczynności Prezydenta Olsztyna w sprawie ogłoszenia konkursu na nowego Dyrektora Placówki ( większość konkursów została ogłoszona już 2 tygodnie temu), a także w związku ze skargą Ministra Edukacji i Nauki przeciw Orzeczeniu WSA w sprawie Uchwały  dotyczącej likwidacji Ośrodka dla dzieci niesłyszących w Olsztynie, zostali zmuszeni by jechać do Warszawy pod NSA i tam szukać sprawiedliwości i obrony konstytucyjnych praw ich dzieci do właściwej Edukacji. Do pikiety przyłączył się oddział PZG Centrala w Warszawie który od początku batalii wspiera działania rodziców.

Rodzice są zdeterminowani i planują kolejne akcje protestacyjne mające na celu wycofanie się Prezydenta Olsztyna z zamiaru likwidacji Placówki ich dzieci.

„Bardzo żałujemy że nie możemy się skupiać na działaniach na rzecz rozwoju Ośrodka a nasze dotychczasowe działania nie dotarły do serca i sumienia Prezydenta Miasta. To już kolejny konflikt Piotra Grzymowicza ze środowiskiem osób z niepełnosprawnością i to jest  bardzo przykre dla nas , rodziców dzieci które wymagają tak wyjątkowego podejścia” – mówili protestujący rodzice.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

14 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Donald kaczyński
29 maja 2022 17:50

W dalszym ciągu ten wieśniak i patus przynosi same niekorzyść dla miasta i jego mieszkańców. Trzeba takiego wziąć na taczkę

spoko
29 maja 2022 13:24

pan 10% dzialke juz wzial

Polecane
Ogłoszenia