1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

„Slalom między dziurami”. Olsztyniacy skarżą się na stan dróg

Wiadomości"Slalom między dziurami". Olsztyniacy skarżą się na stan dróg

Mieszkańcy Olsztyna nie mogą patrzeć dłużej na fatalny stan nawierzchni przy ul. Iwaszkiewicza, mówią o „horrorze na drodze”. ZDZiT zapowiada działania.

reklama

„Bardzo proszę o interwencję w sprawie fatalnego stanu ulicy Iwaszkiewicza. Przejazd ulicą to nieustanny slalom pomiędzy dziurami, które zagrażają nie tylko samochodom ale i bezpieczeństwu.
Łatanie dziur jest tylko prowizoryczne, bo natychmiast pojawiają się kolejne. Bardzo głębokie, wredne dla kół samochodów” – pisze rozgoryczony czytelnik.

Stan nawierzchni ulicy Iwaszkiewicza w Olsztynie może przyprawiać o ból głowy. Jak przyznaje jedna z czytelniczek, podczas postoju, by zrobić zdjęcia dziur na drodze, kierowcy zatrzymywali się i pytali czy nie uszkodziła sobie auta, jadąc tą drogą:

reklama

„Dzisiaj kiedy robiłam te zdjęcia kilku kierowców pytało czy uszkodziłam samochód. Po informacji, że zdjęcia wysyłam do TKO – prosili żeby sfotografować też inne dziury na tej ulicy. Przyznam szczerze, że nie mam tyle czasu żeby uwiecznić stan całej ulicy Iwaszkiewicza” – pisze czytelniczka.

GDDKiA ogłosiła przetargi na dwa odcinki drogi S16

Rzecznik prasowy Zarządu Dróg Transportu i Zieleni w Olsztynie, Michał Koronowski, zapewnia, że drogowcy działają cały czas, a plany poprawy jakości dróg w Olsztynie, obejmują także ul. Iwaszkiewicza:

reklama

„Na zlecenie ZDZiT w Olsztynie niemal każdego dnia prowadzone są prace dotyczące uzupełniania ubytków w nawierzchni dróg. Wpływ na to jak co roku mają warunki pogodowe, a mam tu na myśli przede wszystkim opady deszczu, deszczu ze śniegiem i temperaturę, która w nocy spada poniżej zera. To sytuacja, z którą do czynienia ma każde miasto o tej porze roku. Ubytki uzupełniane przy użyciu betonu asfaltowego, a w sytuacjach wymagających pilnej interwencji doraźnie masą asfaltową na zimno. W styczniu takie prace prowadzone były w ponad 200 miejscach, a ich koszt wyniósł około 390 tys. zł. W ubiegłym tygodniu prace były prowadzone m.in. na Wojska Polskiego, Zientary-Malewskiej, Poprzecznej, Lubelskiej, Dworcowej, Kołobrzeskiej czy Kopernika.

GDDKiA wybrała firmę do dokumentacji rozbudowy DK 51

Prace prowadzone są także w bieżącym tygodniu, w tym planowane na ul. Iwaszkiewicza. Priorytetem są naturalnie ulice tranzytowe, z komunikacją autobusów miejskich i ważnymi obiektami publicznymi. Kolejność usuwania ubytków określana jest po inspekcjach ulic przeprowadzanych przez Zarządcę drogi, jak również po sygnałach zgłaszanych przez mieszkańców” – czytamy w odpowiedzi rzecznika.

reklama
reklama
reklama
reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Andrzej
20 lutego 2022 13:42

Jaki gospodarz takie drogi, nawet te jego torowiska się rozsypują

Antypjoter
20 lutego 2022 19:57

Kolejny przykład gospodarnej POlityki Arbuza z mania budowlana.
Gorzej wygląda augustowska.
Każda będzie tak wyglądac niedługo.
Liczy się tylko sprzedaż działek, złom tramwajowy i spalarnia.
No i oczywiście podwyżki – pensji arbuzowy i opłat mieszkańcom.

A poza tym Piotr G. do odwołania i pod sąd

Popularne

Ruszają prace projektowe dla dwóch odcinków DK51