2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Fundusze Europejskie wspierają bioróżnorodność w Polsce Wschodniej – ruszył nabór wniosków

WiadomościFundusze Europejskie wspierają bioróżnorodność w Polsce Wschodniej – ruszył nabór wniosków

Polska Wschodnia skorzysta z europejskiego finansowania na ochronę bioróżnorodności i edukację ekologiczną. Program Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej na lata 2021–2027 jest częścią większego planu poprawy stanu środowiska naturalnego w regionie. Program zakłada alokację środków na projekty ekologiczne dotyczące budowy nowoczesnej infrastruktury edukacyjnej parków narodowych oraz działań mających na celu odbudowę korytarzy ekologicznych.

reklama

Dla 9 parków narodowych z Polski Wschodniej przewidziano łącznie 110 mln zł na rozbudowę baz edukacyjnych, co pozwoli na bardziej skuteczne działania edukacyjne oraz dydaktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Dofinansowanie w wysokości 90 mln zł ma wspierać z kolei prace związane z udrożnieniem korytarzy ekologicznych o znaczeniu ponadregionalnym likwidujące bariery i sztuczne ograniczenia dla fauny i flory regionu.

reklama

Program nie zapomina także o edukacji i budowaniu świadomości ekologicznej społeczeństwa, na co przeznaczono 12,5 mln zł. Działania te mają skupiać się na dialogu społecznym i rozwiązywaniu konfliktów związanych z ochroną przyrody. Beneficjentami mogą być przede wszystkim organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego i instytucje naukowe.

Ostatni z obszarów dotyczy turystyki – z pulą 35 mln zł na projekty, które mają zmniejszyć niekorzystne działania ruchu turystycznego na środowisko naturalne obszarów prawnie chronionych.

reklama

Wszystkie nabory wniosków koordynuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który pełni funkcję Instytucji Wdrażającej. Szczegóły dotyczące poszczególnych naborów wraz z terminami i wymaganiami dostępne są na stronie NFOŚiGW.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia