fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Specjalny zespół będzie koordynował prace związane z obwodnicą

OlsztynSpecjalny zespół będzie koordynował prace związane z obwodnicą

W poniedziałek Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna, powołał zespół do kluczowych projektów inwestycyjnych, w szczególności dotyczących przygotowania układu komunikacyjnego miasta do połączenia z planowaną południową obwodnicą stolicy Warmii i Mazur.

reklama
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz szef olsztyńskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Nicewicz

Zespół koordynacyjny ds. przygotowania i realizacji przez Gminę Olsztyn kluczowych projektów inwestycyjnych będzie czuwał nad: budową połączenia ul. Wilczyńskiego i Płoskiego z drogą krajową DK-51 na odcinku Al. Warszawskiej, budową nowego przebiegu ul. Pstrowskiego do węzła Szczęsne (ma zapewnić prawidłowe połączenie z planowaną południową obwodnicą) oraz budową ul. Towarowej od skrzyżowania tejże ulicy z ul. Leonharda do projektowanej obwodnicy wraz z przebudową ul. Lubelskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Stalową do zaprojektowanego węzła drogowego w ciągu obwodnicy.

Głównym zadaniem powołanego zespołu jest w szczególności bieżąca kontrola nad każdym etapem przygotowania i realizacji ww. projektów inwestycyjnych, jak również usprawnienie przepływu informacji pomiędzy poszczególnymi komórkami organizacyjnymi Urzędu Miasta oraz jednostkami organizacyjnymi miasta.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia