7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Specjalny zespół będzie koordynował prace związane z obwodnicą

WiadomościSpecjalny zespół będzie koordynował prace związane z obwodnicą

W poniedziałek Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna, powołał zespół do kluczowych projektów inwestycyjnych, w szczególności dotyczących przygotowania układu komunikacyjnego miasta do połączenia z planowaną południową obwodnicą stolicy Warmii i Mazur.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz szef olsztyńskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Nicewicz
reklama

Zespół koordynacyjny ds. przygotowania i realizacji przez Gminę Olsztyn kluczowych projektów inwestycyjnych będzie czuwał nad: budową połączenia ul. Wilczyńskiego i Płoskiego z drogą krajową DK-51 na odcinku Al. Warszawskiej, budową nowego przebiegu ul. Pstrowskiego do węzła Szczęsne (ma zapewnić prawidłowe połączenie z planowaną południową obwodnicą) oraz budową ul. Towarowej od skrzyżowania tejże ulicy z ul. Leonharda do projektowanej obwodnicy wraz z przebudową ul. Lubelskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Stalową do zaprojektowanego węzła drogowego w ciągu obwodnicy.

Prezydent Olsztyna wycofuje swoją nominację z plebiscytu Gazety Olsztyńskiej

Głównym zadaniem powołanego zespołu jest w szczególności bieżąca kontrola nad każdym etapem przygotowania i realizacji ww. projektów inwestycyjnych, jak również usprawnienie przepływu informacji pomiędzy poszczególnymi komórkami organizacyjnymi Urzędu Miasta oraz jednostkami organizacyjnymi miasta.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Most na obwodnicy Olsztyna. Kiedy koniec remontu?
Most na obwodnicy Olsztyna. Kiedy koniec remontu?