2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Stare Miasto wydłużyło się o nową ulicę? Wielkie zmiany w centrum Olsztyna

OlsztynStare Miasto wydłużyło się o nową ulicę? Wielkie zmiany w centrum Olsztyna

Inwestycja tramwajowa, którą widać w mieście, przynosi ze sobą znaczące zmiany. Oprócz wymiany podziemnych sieci, budowy trakcji oraz przebudowy tras drogowych mieszkańcy mogą zaobserwować zmiany w przestrzeni miejskiej, szczególnie w śródmieściu i w pobliżu historycznego centrum miasta.

reklama

W Olsztynie widoczne są nowo posadzone drzewa, odnowione chodniki oraz przestrzenie zwrócone pieszym. Jedna ze zmian dotyczy odcinka ul. Skłodowskiej-Curie między ulicami Wyzwolenia a 11 Listopada. Trasa ta już nie będzie dostępna dla ruchu samochodowego. Dzięki nasadzeniom ulica zmieniła się w deptak.

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, dodał, że zmodernizowana ul. Skłodowskiej-Curie to nie tylko nowa nawierzchnia, ale również osiem posadzonych grabów, które będzie można podziwiać już podczas najbliższej wiosny. Planowane są również nowe ławki i kosze na śmieci. Jak podkreślił Grzymowicz: „To kolejna przestrzeń, którą zwracamy mieszkańcom”.

reklama

Drzewa posadzone zostały w takich miejscach, aby nie zakłócały istniejącej infrastruktury podziemnej i nie utrudniały dostępu do budynków i lokali usługowych. Nasadzenia zostały objęte pięcioletnią opieką wykonawcy.

Inicjatywa zadrzewiania w ramach projektu tramwajowego oznacza posadzenie blisko 3 tys. nowych drzew w mieście. Do dzisiaj zasadzono ich już ponad 1,8 tys.

reklama

Dodatkowe zadrzewianie planowane jest również na pl. Jedności Słowiańskiej.

Wszystkie te inicjatywy to krok Olsztyna do poprawy estetycznego i funkcjonalnego wymiaru miasta dla jego mieszkańców.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Iza
12 listopada 2023 21:03

Biedne te graby w betonie.

Adam
14 listopada 2023 15:29

Będzie gdzie się odlać po imprezie. No i oczywiście ktoś zarobi na sprzedaży tych drzewek, krzaczków etc. pod przykrywką budowy lini tramwajowej , . A tramwaje to są zakupione czy nie pomyślał nikt o tym.

Polecane
Ogłoszenia