27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości w Olsztynie

OlsztynWojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości w Olsztynie

Z poczuciem wspólnoty, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki zaprasza mieszkańców i gości do uczestnictwa w Wojewódzkich Obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości odbędą się 11 listopada, upamiętniając jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej historii – odzyskanie przez Polskę niepodległości.

reklama

Dzień rozpocznie się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny o godzinie 11:00 w Bazylice Konkatedralnej Świętego Jakuba Apostoła, położonej przy ulicy Staszica w sercu Starego Miasta Olsztyna. Nabożeństwo będzie momentem refleksji i duchowego połączenia w narodowej pamięci.

O godzinie 12:15 nastąpi przemarsz na Plac Solidarności kolumny kompanii honorowych i pocztów sztandarowych. Marsz będzie symbolicznym aktem jedności, a udział wezmą przedstawiciele służb mundurowych, szkół, organizacji kombatanckich i społeczności lokalnej, podkreślając wielopokoleniowy charakter obchodów.

reklama

O 12:40 rozpoczną się uroczystości na Placu Solidarności pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny. Wydarzenie to będzie okazją do wysłuchania przemówień okolicznościowych ważnych osobistości regionu, takich jak Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Prezydenta Olsztyna. Momentem kulminacyjnym będzie Niepodległościowy Apel Pamięci, salwa honorowa oraz ceremonia złożenia wieńców i wiązanek, co stanowi hołd dla tych, którzy przyczynili się do odzyskania wolności.

W godzinach od 12:00 do 15:00, na Placu Solidarności zaprezentowany zostanie pokaz sprzętu wojskowego oraz stoiska promocyjne, które przybliżą zwiedzającym rolę i znaczenie wojska oraz służb mundurowych w historii Polski.

Zachęcamy wszystkich do udziału w tych wyjątkowych obchodach, by wspólnie celebrować 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, przypominając sobie o wielkiej cenie, jaką nasi przodkowie zapłacili za wolność naszej Ojczyzny.

Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości w Olsztynie obchody Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane