fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Plac Solidarności przyodziany w błyskawice Strajku Kobiet

Wiadomości Plac Solidarności przyodziany w błyskawice Strajku Kobiet

W niedzielę (13.12) obchodzono 39. rocznice wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W Olsztynie, na uroczystościach pojawił się powszechnie rozpoznawalny symbol czerwonej błyskawicy.

W trakcie obchodów, na Placu Solidarności w Olsztynie, przy al. Piłsudskiego, jak co roku złożono kwiaty oraz zapalono znicze ku pamięci wprowadzenia Stanu Wojennego, 13 grudnia 1981 roku.

Poza uroczystościami prowadzonymi przez oficjeli, zorganizowano również Miniaturowy Strajk Kobiet w Olsztynie, który był częścią Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Protesty odbywały się pod hasłem: „Idziemy po wolność. Idziemy po wszystko”

Na napisie „Plac Solidarności” umieszczonym na murze, zostały przyklejone bądź przyczepione czerwone błyskawice, symbolizujące Strajk Kobiet. Przypomnijmy, że w całym kraju trwają protesty, związane z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji z 22 października.

Podczas obchodów rocznicowych, nie zabrakło również urzędników miejskich oraz wojewódzkich. Na skromnej, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, uroczystości obecni byli przedstawiciele Solidarności, służb mundurowych oraz samorządowcy.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podkreślił, że mimo upływu 39 lat od wydarzeń z 13 grudnia 1981 roku w dalszym ciągu budzą one strach.

Tegoroczne obchody wprowadzenia stanu wojennego zakończyła Msza Święta w intencji ojczyzny oraz ofiar stanu wojennego.

Uroczystości związane z 39. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego

Uroczystości związane z 39. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego

Uroczystości związane z 39. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego

Uroczystości związane z 39. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego
Źródło: Urząd Wojewódzki

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x