19 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Były wojewoda podziękował prezydentowi Olsztyna za współpracę i wsparcie samorządów

OlsztynByły wojewoda podziękował prezydentowi Olsztyna za współpracę i wsparcie samorządów

Artur Chojecki pełniący do niedawna funkcję Wojewody Warmińsko-Mazurskiego wykorzystał środową wizytę w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, by pożegnać się z samorządowcami z całego regionu. Spotkanie, które miało miejsce 8 listopada 2023 roku, było nie tylko symbolicznym pożegnaniem, lecz także momentem, by podsumować ostatnie 8 lat wspólnych działań.

reklama

Chojecki, który w wyborach z połowy października zdobył mandat poselski, wyraził swój szacunek do samorządowców, podkreślając ich kluczową rolę w rozpoznawaniu i zaspokajaniu potrzeb mieszkańców. Przyznał, że harmonijna współpraca przyczyniła się do lepszego zarządzania regionem, nawet w tak trudnych okresach jak pandemia czy konflikt w Ukrainie.

Spotkanie zgromadziło kilkudziesięciu lokalnych liderów – wójtów, burmistrzów i starostów z Warmii i Mazur. Wśród nich znalazł się również Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, który w pozytywny sposób wypowiedział się na temat współpracy z Chojeckim. Byłego już wojewodę określił jako osobę skłonną do kompromisów i życzliwą w stosunku do samorządów, jednocześnie zaznaczył, że nie wszystkie decyzje leżały w gestii wojewody, a wiele z nich bywało podejmowanych na wyższych szczeblach decyzyjnych.

reklama

Grzymowicz wskazał na trudności, jakie Olsztyn napotykał w ciągu ostatnich lat, wspominając m.in. o stratach finansowych w wysokości 160 mln zł, które miasto poniosło w wyniku zmian w systemie fiskalnym i braku odpowiednich rekompensat. Zdaniem prezydenta miasta, współpraca z rządem była wyzwaniem i wiązała się z licznymi przeciwnościami.

Chojecki jako poseł elekt kontynuować będzie działalność na arenie politycznej. W dalszym ciągu ma zamiar przyczyniać się do rozwoju regionu i wspierać jego mieszkańców z innego miejsca na mapie politycznej kraju.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
qwerty
10 listopada 2023 21:20

*na Ukrainie

Polecane