5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Nowa twarz w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie

OlsztynNowa twarz w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie

Wojewoda Artur Chojecki powołał dziś (23.02) na stanowisko Dyrektora Generalnego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego Pawła Żukowskiego. Wcześniej tę funkcję sprawował Marek Reda. 

reklama

Nowo powołany dyrektor generalny jest prawnikiem administratywistą. Studia ukończył na Uniwersytecie Gdańskim i obecnie odbywa tam Filologiczne Studia Doktoranckie. Jest także pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Katedrze Prawa Administracyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Był również stypendystą Ministra Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce – informuje Urząd Wojewódzki w Olsztynie. Paweł Żukowski starał się też o mandat radnego Olsztyna w 2014 roku z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Dyrektor generalny podlega bezpośrednio wojewodzie. Jego zadaniem jest zapewnienie funkcjonowania i ciągłości pracy urzędu. Odpowiada również za organizację pracy, w szczególności poprzez sprawowanie bezpośredniego nadzoru nad wydziałami urzędu w zakresie prawidłowego wykonywania przez nie zadań określonych przez wojewodę.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Stasiek Lubumba
9 stycznia 2019 20:02

A mi się bardziej POdobał POprzedni, czyli Marek.

Olka
24 lutego 2016 10:33

Dobra, zmiana!

Polecane
Ogłoszenia