22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Niebezpieczny incydent drogowy w Olsztynie: nietrzeźwy kierowca z sądowym zakazem doprowadził do kolizji

OlsztynNiebezpieczny incydent drogowy w Olsztynie: nietrzeźwy kierowca z sądowym zakazem doprowadził do...

We wtorkowy poranek w Olsztynie doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Na ulicy Pstrowskiego w kierunku miejscowości Szczęsne zderzyły się dwa auta. Jeden z kierowców był nietrzeźwy. 

reklama

Na łuku drogi kierujący subaru stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z nadjeżdżającą z przeciwnego kierunku toyotą. Efekt? Dwa uszkodzone pojazdy, dwie osoby hospitalizowane i jeden nietrzeźwy kierujący z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie po otrzymaniu informacji o wypadku natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący subaru był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia – w organizmie mężczyzny krążyło 0,5 promila alkoholu.

reklama

Nie był to jednak jego jedyny grzech: na mężczyznę nałożony był sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za złamanie zakazu grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wtorkowe zdarzenie jest kolejnym przykładem na to, jak katastrofalne skutki może przynieść brak ostrożności oraz lekceważenie przepisów ruchu drogowego.

Policjanci będą wyjaśniać wszelkie okoliczności zdarzenia. Czy to był zwykły błąd, czy może efekt lekkomyślności i braku odpowiedzialności? Tego na razie nie wiadomo. Jedno jest pewne: wypadek nie zdarzyłby się, gdyby kierujący subaru respektował przepisy drogowe.

reklama
Zdarzenie drogowe - pojazdy w nim uczestniczące.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane