14 C
Olsztyn
sobota, 18 maja, 2024
reklama

Hala Urania powinna być gotowa 16 października

OlsztynHala Urania powinna być gotowa 16 października

Hala Urania powinna być gotowa 16 października bieżącego roku. Prace nie zostały jeszcze ukończone, wykonawca wystąpił o przedłużenie terminu. Trwają rozmowy w tej sprawie.

reklama

Jedna z największych inwestycji Olsztyna

Budowa hali widowiskowo-sportowej Urania jest – obok projektu tramwajowego – jedną z największych inwestycji realizowanych w ostatnim czasie w gminie Olsztyn. Zgodnie z podpisanym aneksem do umowy prace powinny się zakończyć 16 października tego roku. Tymczasem roboty nadal trwają.

Przeszkody w realizacji

Mieszkańcy Olsztyna od lat zabiegali o remont albo budowę nowej hali.

reklama

Okazało się, że inwestycji nie ominęły problemy: pandemia koronawirusa, wybuch wojny w Ukrainie czy inflacja spowodowały znaczne podwyższenie kosztów, trudności w zaopatrzeniu w materiały budowlane czy brak wystarczającej liczby pracowników. Pojawiły się też problemy z niektórymi wykonawcami.

Trwają rozmowy o przedłużeniu terminu realizacji inwestycji

Okazuje się, że w trakcie budowy miasto zleciło wykonawcy dodatkowe prace, które wpływają na ostateczny termin zakończenia realizacji zlecenia.

– W trakcie trwania modernizacji zleciliśmy firmie Mirbud roboty dodatkowe, które mogą być podstawą do wydłużenia terminu. I dlatego wykonawca przebudowy Hali Urania wystąpił do nas o aneks, który pozwoliłby na późniejsze zakończenie inwestycji. Aktualnie jesteśmy na etapie rozmów w tej sprawie i wiele wskazuje na to, że uda nam się dojść do porozumienia. Gdy tak się stanie, poinformujemy o nowym terminie zakończenia inwestycji – zapowiedziała „Gazecie Wyborczej” rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Olsztynie Marta Bartoszewicz.

reklama

Pierwsza impreza w grudniu?

Przesunięcie terminu oznacza, że zaplanowana jako pierwsza impreza po otwarciu nowej hali odbędzie się nie – jak zakładano – w listopadzie, ale w połowie grudnia. Najprawdopodobniej będzie to jeden z meczów klubu sportowego AZS Olsztyn.

Przy budowie hali Urania wykorzystano elementy nośne konstrukcji już istniejącej.

Koszty wyniosły 190 milionów złotych.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Żenad
21 października 2023 08:30

Tu robi firma znajomego wiec „sa podstawy do przedluzenia oddania inwestycji” ale w artkule obok o tramwajach robi je firma „z Polski” wiec juz sa niekompetentni i nie bedzie przedluzania. Hahaha

ala
20 października 2023 23:07

Który to już raz przedłużyli termin oddanie Uranii?

Polecane
Ogłoszenia