-2 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Fatalne informacje. Opóźni się budowa hali Urania

OlsztynFatalne informacje. Opóźni się budowa hali Urania

Wciąż pojawiają się nowe problemy związane z przebudową hali Urania w Olsztynie. Wykonawca chce przesunięcia terminu zakończenia prac o dwa miesiące, miasto zgodziło się na jeden.

Hala Urania wymagała gruntownego remontu

reklama

Hala Urania jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Olsztynie. Gdy zaczęto jej budowę, znajdowała się na obrzeżach miasta, Olsztyn się rozrastał i obecnie hala jest niemal w samym centrum.

Budowę hali zakończono w 1978 roku. Po tylu latach wymagała gruntownego remontu. Wykonawca, firma Marbud, rozpoczął prace w lipcu 2021 roku, na ich dokończenie miał 20 miesięcy od dnia podpisania umowy – czyli do lutego 2023 roku. Tymczasem nadszedł styczeń i już wiadomo, że ten termin nie zostanie dotrzymany.

reklama

Wykonawca chce przedłużenia terminu

Wykonawca wystąpił do urzędu miasta z wnioskiem, w którym prosi o kolejne wydłużenie terminu realizacji inwestycji.

reklama

12 stycznia odbyło się spotkanie stron, na którym podjęto pewne ustalenia.

– Ustaliliśmy, że zgodnie z ostatnim wyznaczonym terminem do użytku oddana zostanie bryła B, czyli do 23 sierpnia. Znajduje się w niej kryte lodowisko. Na dodatek powstanie dodatkowa trybuna dla widzów. I zamiast planowanych 500 miejsc będzie miała ona dwukrotnie więcej – powiedział cytowany przez „Gazetę Wyborczą” prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

W trakcie prac pojawiają się nowe problemy

Na pewno będą opóźnienia związane z remontem głównej bryły obiektu. W trakcie prac pojawił się między innymi problem z wentylacją.

– W trakcie prac trzeba było wykonać dodatkowy projekt dotyczący między innymi wentylacji. Teraz musi zostać on przeanalizowany pod kątem wprowadzenia tych zmian – powiedział Prezydent Grzymowicz.

Również w trakcie prac siatkarze zgłosili problem z szatnią dla gospodarzy – Okazała się zbyt mała. Choć projekt był wcześniej konsultowany, naocznie wyglądał nieco inaczej. Nowy plan zostanie przygotowany do 22 stycznia.

Wykonawca chce więcej czasu

Wykonawca zgłaszał, że opóźnienie wynika między innymi z warunków atmosferycznych, które nie pozwoliły na wykonanie w terminie niektórych prac.

– Zgłosił on, że między innymi jesienne wichury spowodowały opóźnienie o 44 dni prac przy zadaszeniu głównej kopuły hali. A dopiero po wybudowaniu głównego poszycia wykonawca będzie mógł zająć się pracami wewnątrz, zgodnie z wymogami bezpieczeństwa i stosowanych technologii – wyjaśnia prezydent Grzymowicz.

Marbud starał się o przedłużenie terminu realizacji kontraktu o dwa miesiące. Miasto zgodziło się na jeden. Kolejne spotkanie z wykonawcami i architektami zaplanowano na poniedziałek 16 stycznia.

W nowej hali zmieszczą się cztery tysiące kibiców, a wliczając dodatkowe miejsca na parkiecie – pięć tysięcy. Znajdzie się tu też sala rozgrzewkowa, kryte lodowisko i podziemne parkingi.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama
reklama

14 KOMENTARZY

14 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
16 stycznia 2023 12:08

Kolejny „wykonafca” z polecenia Piotrka, którego zamroziła sroga zima (7 stopni na plusie)

qwweerrtttyy
16 stycznia 2023 12:10

Kolesie od wykonawców dostali ostatnio dodatkową kasę a teraz znowu przesunięcie. A w lutym złoży się o kolejne miliony. A arbuz da. No bo kolegom się nie odmawia, prawda? WSTYD.

Popularne