2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Ujawniamy SMS-y między Łukaszem Michnikiem a ministrem Cieszyńskim! Co naprawdę napisali?

OlsztynUjawniamy SMS-y między Łukaszem Michnikiem a ministrem Cieszyńskim! Co naprawdę napisali?

Trzeba przyznać, że mało kto w Olsztynie prowadzi tak ciekawą kampanię wyborczą jak Łukasz Michnik (4 miejsce na liście Lewicy). Tym razem kandydat z Warmii i Mazur beztrosko smsował… z ministrem cyfryzacji Januszem Cieszyńskim.

reklama

O Łukaszu Michniku zrobiło się w Olsztynie głośno, kiedy to po raz pierwszy zapobiegał nielegalnej eksmisji mieszkańca jednego z bloków na olsztyńskich Jarotach. Później działacz społeczny walczył o prawa pracownicze w lokalnym Intermarche, podwyżki dla pracowników Urzędu Miasta w Olsztynie czy przede wszystkim o gospodarność i transparentność największej spółdzielni mieszkaniowej w Olsztynie — SM Jaroty. 

Działacz społeczny z Olsztyna uważa, że najważniejszy w jego działaniach jest bezpośredni kontakt z osobami, którymi pomaga. Dlatego m.in podczas ostatniego protestu przed Spółdzielnią Mieszkaniową Jaroty wykrzyczał do tłumu swój prywatny numer telefonu.

reklama

— Nie jestem celebrytą, który ma szereg agentów i asystentów, tylko zwykłym chłopakiem z Olsztynie. Do mnie można dzwonić zawsze, nie tylko podczas “dyżurów” — mówi Łukasz Michnik.

reklama

Kandydat Lewicy poszedł teraz o krok dalej i udostępnił swój prywatny numer w swoich mediach społecznościowych na grafice inspirującej się amerykańskim serialem “Better Call Saul”.  — Nie boję się rozmawiać z ludźmi. To nie numer do żadnego biura czy infolinii, to jest mój prywatny numer. Znajdziecie go też na każdej mojej ulotce. Odpowiem na Wasze pytania, pomogę rozwiązać lokalny problem, opowiem o moich działaniach i wizji — napisał Michnik. Chwilę później wydarzyło się coś, czego chyba nikt się nie spodziewał.

— Cześć Łukasz, obiecałeś mi podesłać nasz filmik, a zamiast tego wrzuciłeś pocięty do netu. Czy z obietnic wobec mieszkańców Warmii i Mazur też się tak wywiążesz? — napisał do Michnika minister cyfryzacji w rządzie PiS Janusz Cieszyński.

— Cześć! Panie Ministrze! Filmik był nagrywany w 4k, trwa 10 minut i waży niebotycznie dużo. Przy kolejnym spotkaniu możemy znowu spróbować Air Dropem — odpisał Łukasz Michnik.

Chodzi oczywiście o film, w którym Michnik pyta Cieszyńskiego, czy rozdawanie laptopów w szkołach to element kampanii wyborczej, oraz czy jest na nich zainstalowany szpiegowski system Pegazus. Nagranie stało się hitem internetu robiąc ogromne wyświetlenia.

Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego?

Kandydat Lewicy z Olsztyna wyjaśnia, że próbował go przesłać ministrowi PiS Air Dropem na miejscu, jednak Cieszyński… nie miał miejsca na telefonie.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Z Olsztyna
6 października 2023 19:47

Chłopczyk z postsowieckiej partii robi show zapominając, że Polska jeszcze nie stanęła na nogi po dziesięcioleciach latach okupacji sowieckiej i rządach partii, z której wywodzi się formacja Michnika

Krzysztof
9 października 2023 06:51

Byłem tam i widziałem. Pan Łukasz nie chciał przesłać filmiku na miejscu, tylko miał to zrobić później. Jest przecież Wetransfer

Polecane
Ogłoszenia