6 C
Olsztyn
niedziela, 19 maja, 2024
reklama

Ujawniamy SMS-y między Łukaszem Michnikiem a ministrem Cieszyńskim! Co naprawdę napisali?

OlsztynUjawniamy SMS-y między Łukaszem Michnikiem a ministrem Cieszyńskim! Co naprawdę napisali?

Trzeba przyznać, że mało kto w Olsztynie prowadzi tak ciekawą kampanię wyborczą jak Łukasz Michnik (4 miejsce na liście Lewicy). Tym razem kandydat z Warmii i Mazur beztrosko smsował… z ministrem cyfryzacji Januszem Cieszyńskim.

reklama

O Łukaszu Michniku zrobiło się w Olsztynie głośno, kiedy to po raz pierwszy zapobiegał nielegalnej eksmisji mieszkańca jednego z bloków na olsztyńskich Jarotach. Później działacz społeczny walczył o prawa pracownicze w lokalnym Intermarche, podwyżki dla pracowników Urzędu Miasta w Olsztynie czy przede wszystkim o gospodarność i transparentność największej spółdzielni mieszkaniowej w Olsztynie — SM Jaroty. 

Działacz społeczny z Olsztyna uważa, że najważniejszy w jego działaniach jest bezpośredni kontakt z osobami, którymi pomaga. Dlatego m.in podczas ostatniego protestu przed Spółdzielnią Mieszkaniową Jaroty wykrzyczał do tłumu swój prywatny numer telefonu.

reklama

— Nie jestem celebrytą, który ma szereg agentów i asystentów, tylko zwykłym chłopakiem z Olsztynie. Do mnie można dzwonić zawsze, nie tylko podczas “dyżurów” — mówi Łukasz Michnik.

Kandydat Lewicy poszedł teraz o krok dalej i udostępnił swój prywatny numer w swoich mediach społecznościowych na grafice inspirującej się amerykańskim serialem “Better Call Saul”.  — Nie boję się rozmawiać z ludźmi. To nie numer do żadnego biura czy infolinii, to jest mój prywatny numer. Znajdziecie go też na każdej mojej ulotce. Odpowiem na Wasze pytania, pomogę rozwiązać lokalny problem, opowiem o moich działaniach i wizji — napisał Michnik. Chwilę później wydarzyło się coś, czego chyba nikt się nie spodziewał.

reklama

— Cześć Łukasz, obiecałeś mi podesłać nasz filmik, a zamiast tego wrzuciłeś pocięty do netu. Czy z obietnic wobec mieszkańców Warmii i Mazur też się tak wywiążesz? — napisał do Michnika minister cyfryzacji w rządzie PiS Janusz Cieszyński.

— Cześć! Panie Ministrze! Filmik był nagrywany w 4k, trwa 10 minut i waży niebotycznie dużo. Przy kolejnym spotkaniu możemy znowu spróbować Air Dropem — odpisał Łukasz Michnik.

Chodzi oczywiście o film, w którym Michnik pyta Cieszyńskiego, czy rozdawanie laptopów w szkołach to element kampanii wyborczej, oraz czy jest na nich zainstalowany szpiegowski system Pegazus. Nagranie stało się hitem internetu robiąc ogromne wyświetlenia.

Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego?

Kandydat Lewicy z Olsztyna wyjaśnia, że próbował go przesłać ministrowi PiS Air Dropem na miejscu, jednak Cieszyński… nie miał miejsca na telefonie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Z Olsztyna
6 października 2023 19:47

Chłopczyk z postsowieckiej partii robi show zapominając, że Polska jeszcze nie stanęła na nogi po dziesięcioleciach latach okupacji sowieckiej i rządach partii, z której wywodzi się formacja Michnika

Krzysztof
9 października 2023 06:51

Byłem tam i widziałem. Pan Łukasz nie chciał przesłać filmiku na miejscu, tylko miał to zrobić później. Jest przecież Wetransfer

Polecane
Ogłoszenia