fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zapadł wyrok ws. wypadku, w którym zginęło rodzeństwo! Wysoka kara?

OlsztynZapadł wyrok ws. wypadku, w którym zginęło rodzeństwo! Wysoka kara?

7 września 2023 roku Sąd Rejonowy w Olsztynie wydał wyrok w kontrowersyjnej sprawie dotyczącej tragicznego wypadku, który miał miejsce w 2021 roku. Zbigniew G., oskarżony o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęło młode rodzeństwo, został skazany na 11 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, sąd nałożył na oskarżonego dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

reklama

Fakty sprawy

Wypadek, którego dotyczyła sprawa, miał miejsce 11 listopada 2021 roku w Olsztynie, na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Rybaki. Zbigniew G., kierujący samochodem osobowym marki Audi A8, przekroczył trzykrotnie dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi w terenie zabudowanym, poruszając się z prędkością wynoszącą średnio 174 km/h. W wyniku tego zderzył się z samochodem Audi A6, w którym zginęło rodzeństwo w wieku 23 i 25 lat.

Trwa proces adwokata od „trumien na kółkach”

Uzasadnienie wyroku

Sąd Rejonowy w Olsztynie uznał, że oskarżony świadomie naruszył zasady bezpieczeństwa, powetowując wypadek. Nie było żadnej racjonalnej przyczyny poruszania się z tak dużą prędkością. W ocenie sądu kara jest adekwatna do stopnia winy, społecznej szkodliwości czynu i okoliczności zdarzenia, a także do postępowania oskarżonego po wypadku, który uciekł z miejsca zdarzenia.

reklama

Dodatkowe postanowienia

Sąd orzekł również wobec oskarżonego środek karny w postaci dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto Zbigniew G. został obciążony kosztami sądowymi oraz zasądzono od niego nawiązki na rzecz oskarżycieli posiłkowych – brata i rodziców ofiar — w kwocie po 10 tys. zł.

Decyzja o tymczasowym aresztowaniu

Warto również dodać, że sąd w tym samym dniu wydał postanowienie o zastosowaniu wobec Zbigniewa G. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 6 miesięcy. Oskarżony nie stawił się w sądzie na ogłoszenie wyroku, co uaktualniło obawę, że może on utrudniać dalsze postępowanie karne.

reklama
Początek procesu policjanta oskarżonego o śmiertelne postrzelenie mężczyzny podczas interwencji

Wyrok w tej sprawie nie jest jeszcze prawomocny, ale z pewnością będzie budził wiele emocji i komentarzy w społeczności lokalnej oraz w kraju.

źródło: Sąd Okręgowy

reklama
reklama
reklama

14 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jacek
7 września 2023 20:14

Mało Powinien dostać 25 za zabójstwo Poza tym Zbytnio i tak jeździ samochodem w firmie u Szwagra który wpłacił za tego.. s… Kaucję

Pat30
8 września 2023 00:23

Moja ciocia zginęla w Gdansku 2 lata temu, a walnal w jej auto naćpany facet, jadac ponad 120 km/h na ograniczeniu do 40 km/h i dostał wyrok 3.5 roku wiezienia To nie byla wina mojej cioci. Sedzina uzasadniala ten niski wyrok ze gdyby zabil np. 6 osob tak jak to bylo w innym wypadku, to ile by wtedy musiala dac za takie przestepstwo. Co ma piernik do wiatraka, to jakis kuriozum. Nienormalna na umysle sędzina . Smierc smierci nierowna w polsce jak widac.

Polecane
Ogłoszenia

Początek procesu policjanta oskarżonego o śmiertelne postrzelenie mężczyzny podczas interwencji

Trwa proces adwokata od „trumien na kółkach”