fbpx
24 C
Olsztyn
czwartek, 21 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mieszkańcy mówią: “Dość!”. Protest w centrum Olsztyna

OlsztynMieszkańcy mówią: "Dość!". Protest w centrum Olsztyna

Na skarpie za LO II przy ul. Wyzwolenia w Olsztynie powstaje nowoczesny apartamentowiec. Mieszkańcy okolicznych budynków są zaniepokojeni i zmęczeni. Hałas, który wydobywa się z terenu budowy jest niemal nie do zniesienia, a według relacji mieszkańców, budowlańcy pracują do późnych godzin wieczornych. Nie mogąc znieść tej sytuacji, mieszkańcy zorganizowali symboliczną blokadę wjazdu na plac budowy.

reklama

Łukasz Michnik: jak nie budować mieszkań

Łukasz Michnik, znany lokalny działacz społeczny, postanowił wesprzeć mieszkańców w ich proteście. Podczas blokady wygłosił przemówienie, w którym podkreślił, że budowa tego apartamentowca stanie się przykładem, jak nie prowadzić inwestycji w centrum miasta.

reklama
Mieszkańcy mówią: "Dość!". Protest w centrum Olsztyna protest Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Zgoda na budowę: kto jest odpowiedzialny?

Manifestujący mieszkańcy nie przebierają w słowach. Sugerują, że osoby odpowiedzialne za zgodę na budowę powinny być rozliczone. “Ktoś wydał zgodę na tą budowę, wydaje mi się, że przy okazji najbliższych wyborów musimy podziękować radnym i prezydentowi” — mówi jeden z mieszkańców ulicy Wyzwolenia.

Horrendalne niedopłaty do wody! Mieszkańcy SM Jaroty organizują protest "ręcznikowy"

Strata zieleni i komfortu życia

Niektórzy mieszkańcy są również zaniepokojeni utratą zielonych przestrzeni. “Przez lata rósł to wspaniały kasztanowiec a ta skarpa była jednym z niewielu zielonych miejsc w okolicy, gdzie można było zabrać psa na spacer. Teraz to tylko kupa stali, betonu, szkła i kurzu” — zauważa inna mieszkanka.

reklama

Odpowiedzialność dewelopera

W piśmie skierowanym do dewelopera, mieszkańcy wyrażają gotowość do podjęcia kroków prawnych, jeżeli prace budowlane nadal będą utrudniać ich życie. W piśmie czytamy: “W trosce o zdrowie i komfort życia sąsiedztwa, a w szczególności seniorów i dzieci, zwracamy się do państwa z prośbą o reorganizację pracy, tak by ta nie zakłócała spokoju w nocy i o świcie”.

Co dalej z kontrowersyjną inwestycją?

Mieszkańcy sąsiednich kamienic mają już dość prowadzonej budowy. “Głośne prace budowlane trwają nierzadko w nocy,” mówi jedna z kobiet, która przyszła w poniedziałek zaprotestować pod bramą wjazdową na plac budowy. W obliczu tych trudności, mieszkańcy, wspierani przez działacza Łukasza Michnika, są zdecydowani zrobić wszystko, aby odzyskać spokój i jakość życia. Czy deweloper ulegnie ich naciskom? Czas pokaże.

Padł rekord? Kilkuset protestujących spółdzielców pod SM Jaroty
reklama
reklama
reklama

15 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Agata
29 sierpnia 2023 13:00

To jest najgorsza inwestycja w okolicy od lat. Raz, że budowa zakłóca spokój, ale przy okazji wykonawcy rozjeżdżają zabytkową Curie-Skłodowskiej, rozwalają Wyzwolenia. Już nie wspominając o tym, że budowa na taką skalę zagraża całej okolicy, jak się zacznie osuwać skarpa, to posypią się wszystkie kamienice w okolicy. Szumcie głośniej i takie inicjatywy nagłaśniajcie trochę wcześniej, bo chętnie bym stanęła w tej bramie razem z bohaterami artykułu.

Jan
29 sierpnia 2023 12:59

Ktoś wydał zgodę i wiadomo kto , tylko nie wiadomo ile z tego miał. To nie pierwsza tego typu działka sprzedana przez obecną ekipę szkodników urzędowych z motorniczym tramwaju z ratusza. Olsztynem rządzą chłopy ze wsi !! Już dawno trzeba było popędzić tą sitwę.

Polecane
Ogłoszenia

Horrendalne niedopłaty do wody! Mieszkańcy SM Jaroty organizują protest "ręcznikowy"

Padł rekord? Kilkuset protestujących spółdzielców pod SM Jaroty