16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Mieszkańcy mówią: “Dość!”. Protest w centrum Olsztyna

OlsztynMieszkańcy mówią: "Dość!". Protest w centrum Olsztyna

Na skarpie za LO II przy ul. Wyzwolenia w Olsztynie powstaje nowoczesny apartamentowiec. Mieszkańcy okolicznych budynków są zaniepokojeni i zmęczeni. Hałas, który wydobywa się z terenu budowy jest niemal nie do zniesienia, a według relacji mieszkańców, budowlańcy pracują do późnych godzin wieczornych. Nie mogąc znieść tej sytuacji, mieszkańcy zorganizowali symboliczną blokadę wjazdu na plac budowy.

reklama

Łukasz Michnik: jak nie budować mieszkań

Łukasz Michnik, znany lokalny działacz społeczny, postanowił wesprzeć mieszkańców w ich proteście. Podczas blokady wygłosił przemówienie, w którym podkreślił, że budowa tego apartamentowca stanie się przykładem, jak nie prowadzić inwestycji w centrum miasta.

reklama
Mieszkańcy mówią: "Dość!". Protest w centrum Olsztyna protest Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Zgoda na budowę: kto jest odpowiedzialny?

Manifestujący mieszkańcy nie przebierają w słowach. Sugerują, że osoby odpowiedzialne za zgodę na budowę powinny być rozliczone. “Ktoś wydał zgodę na tą budowę, wydaje mi się, że przy okazji najbliższych wyborów musimy podziękować radnym i prezydentowi” — mówi jeden z mieszkańców ulicy Wyzwolenia.

Strata zieleni i komfortu życia

Niektórzy mieszkańcy są również zaniepokojeni utratą zielonych przestrzeni. “Przez lata rósł to wspaniały kasztanowiec a ta skarpa była jednym z niewielu zielonych miejsc w okolicy, gdzie można było zabrać psa na spacer. Teraz to tylko kupa stali, betonu, szkła i kurzu” — zauważa inna mieszkanka.

Odpowiedzialność dewelopera

W piśmie skierowanym do dewelopera, mieszkańcy wyrażają gotowość do podjęcia kroków prawnych, jeżeli prace budowlane nadal będą utrudniać ich życie. W piśmie czytamy: “W trosce o zdrowie i komfort życia sąsiedztwa, a w szczególności seniorów i dzieci, zwracamy się do państwa z prośbą o reorganizację pracy, tak by ta nie zakłócała spokoju w nocy i o świcie”.

reklama

Co dalej z kontrowersyjną inwestycją?

Mieszkańcy sąsiednich kamienic mają już dość prowadzonej budowy. “Głośne prace budowlane trwają nierzadko w nocy,” mówi jedna z kobiet, która przyszła w poniedziałek zaprotestować pod bramą wjazdową na plac budowy. W obliczu tych trudności, mieszkańcy, wspierani przez działacza Łukasza Michnika, są zdecydowani zrobić wszystko, aby odzyskać spokój i jakość życia. Czy deweloper ulegnie ich naciskom? Czas pokaże.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

15 KOMENTARZY

15 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Agata
29 sierpnia 2023 13:00

To jest najgorsza inwestycja w okolicy od lat. Raz, że budowa zakłóca spokój, ale przy okazji wykonawcy rozjeżdżają zabytkową Curie-Skłodowskiej, rozwalają Wyzwolenia. Już nie wspominając o tym, że budowa na taką skalę zagraża całej okolicy, jak się zacznie osuwać skarpa, to posypią się wszystkie kamienice w okolicy. Szumcie głośniej i takie inicjatywy nagłaśniajcie trochę wcześniej, bo chętnie bym stanęła w tej bramie razem z bohaterami artykułu.

Jan
29 sierpnia 2023 12:59

Ktoś wydał zgodę i wiadomo kto , tylko nie wiadomo ile z tego miał. To nie pierwsza tego typu działka sprzedana przez obecną ekipę szkodników urzędowych z motorniczym tramwaju z ratusza. Olsztynem rządzą chłopy ze wsi !! Już dawno trzeba było popędzić tą sitwę.

Polecane
Ogłoszenia