20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Kolejna afera “Gazety Olsztyńskiej”? Wciągnęła kandydatów do płatnego konkursu bez ich zgody

OlsztynKolejna afera "Gazety Olsztyńskiej"? Wciągnęła kandydatów do płatnego konkursu bez ich zgody

Grupa Polska Press rozpoczęła rok od wydarzenia, które miało wyłonić “Osobowość Roku”. Jednak sposób głosowania, polegający na zakupie “kredytów” czy wysyłaniu płatnych SMS-ów, wywołał falę niezadowolenia wśród nominowanych. Wielu z nich zdecydowało się wycofać z konkursu. Kilka miesięcy później, sytuacja się powtórzyła. Tym razem chodzi o konkurs “Mistrzowie Smaku”. Olsztyńskie restauracje, nominowane w tej kategorii, wystąpiły z prośbą o usunięcie ich z listy kandydatów.

reklama

Chociaż “Gazeta Olsztyńska“, czołowy, drukowany tytuł w regionie, nie jest własnością Polska Press, często współpracuje z tą spółką. Współpraca ta była widoczna również podczas konkursu “Osobowość Roku 2022”. Mieszkańcy regionu dowiedzieli się o nominacjach dzięki “Gazecie Olsztyńskiej”. Sposób głosowania został krytycznie przyjęty zarówno przez internautów, jak i samych nominowanych.

Opór w branży gastronomicznej

Nie minęło wiele czasu, a kolejny konkurs “Mistrzowie Smaku” wzbudził spore kontrowersje. Zasady głosowania pozostały niezmienione w stosunku do wcześniejszego konkursu, co doprowadziło do protestów ze strony restauratorów. Sms to koszt 3,69 zł z VAT, natomiast pięć kredytów miało kosztować 18,45 zł, a dziesięć – 36,90 zł. 

reklama

Jeden z właścicieli olsztyńskiej restauracji, komentując pomysł w mediach społecznościowych, podkreślił, że jego goście “głosują nogami”, a nie płatnymi SMS-ami. Ta wypowiedź, podobnie jak wiele innych, spotkała się z szerokim poparciem wśród użytkowników sieci.

Rezygnacja z konkursu

Mimo iż uczestnicy konkursów organizowanych przez Polska Press wyraźnie wyrażają swoje niezadowolenie z propozycji i warunków uczestnictwa, wycofanie się z rywalizacji nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Wielu z nich napotyka na trudności podczas próby rezygnacji.

reklama

Pomimo oficjalnego zgłoszenia chęci wycofania się z konkursu i przekazania tej informacji odpowiednim osobom, nazwa jednej z restauracji wciąż widniała na liście kandydatów do nagrody. Ten przypadek nie tylko świadczy o ewidentnych problemach w procedurze rezygnacji, ale także rodzi pytania o rzetelność konkursu oraz transparentność i skuteczność komunikacji między organizatorami a uczestnikami.

źródło: olsztyn.com.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
asd
30 sierpnia 2023 12:20

Na stronie gazety olsztynskiej ciezko cokolwiek skomentowac, rozumiem ze jest moderacja i prawidlowo ale bez przesady

Wojtek
31 sierpnia 2023 07:51

O rzetelności GO najlepiej świadczy praktyczny brak możliwości komentowania.

Polecane
Ogłoszenia