19 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Niebieska Karta – skuteczne narzędzie przeciwdziałania przemocy domowej w Mrągowie

MrągowoNiebieska Karta - skuteczne narzędzie przeciwdziałania przemocy domowej w Mrągowie

Pomimo intensywnych działań i kampanii profilaktycznych, liczba przypadków przemocy domowej, do których musi interweniować policja, wciąż jest alarmująca. Mrągowska policja nie jest tutaj wyjątkiem – każdego roku odnotowuje kilkadziesiąt takich interwencji. Istotnym narzędziem, które przyczynia się do zwiększenia efektywności i skuteczności udzielanej pomocy, jest procedura zwana Niebieską Kartą.

reklama

Dużą pomoc w interwencjach przeciwko przemocy domowej stanowi specjalna procedura, popularnie zwana Niebieską Kartą.

Poznaj procedurę Niebieskiej Karty

Procedura Niebieskiej Karty jest ważnym elementem systemu wsparcia dla osób dotkniętych przemocą domową. Pozwala na skoordynowane działanie różnych instytucji i samorządów, co jest kluczowe dla skutecznego zapobiegania przemocy i pomagania jej ofiarom.

reklama

Niebieska Karta: skuteczne narzędzie w walce z przemocą domową

Łączne działanie podmiotów biorących udział w procedurze Niebieskiej Karty nie tylko podnosi skuteczność udzielanej pomocy, ale też daje możliwość szybkiego zareagowania na sytuację, która może zagrażać życiu lub zdrowiu ofiary. Dostarcza ona niezbędnego wsparcia i umożliwia podjęcie działań zapobiegawczych, a także zapewnia odpowiednie usługi rehabilitacyjne dla rodzin dotkniętych przemocą domową.

źródło: KPP Mrągowo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane