fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Niebieska Karta – skuteczne narzędzie przeciwdziałania przemocy domowej w Mrągowie

MrągowoNiebieska Karta - skuteczne narzędzie przeciwdziałania przemocy domowej w Mrągowie

Pomimo intensywnych działań i kampanii profilaktycznych, liczba przypadków przemocy domowej, do których musi interweniować policja, wciąż jest alarmująca. Mrągowska policja nie jest tutaj wyjątkiem – każdego roku odnotowuje kilkadziesiąt takich interwencji. Istotnym narzędziem, które przyczynia się do zwiększenia efektywności i skuteczności udzielanej pomocy, jest procedura zwana Niebieską Kartą.

reklama

Dużą pomoc w interwencjach przeciwko przemocy domowej stanowi specjalna procedura, popularnie zwana Niebieską Kartą.

Poznaj procedurę Niebieskiej Karty

Procedura Niebieskiej Karty jest ważnym elementem systemu wsparcia dla osób dotkniętych przemocą domową. Pozwala na skoordynowane działanie różnych instytucji i samorządów, co jest kluczowe dla skutecznego zapobiegania przemocy i pomagania jej ofiarom.

reklama

Niebieska Karta: skuteczne narzędzie w walce z przemocą domową

Łączne działanie podmiotów biorących udział w procedurze Niebieskiej Karty nie tylko podnosi skuteczność udzielanej pomocy, ale też daje możliwość szybkiego zareagowania na sytuację, która może zagrażać życiu lub zdrowiu ofiary. Dostarcza ona niezbędnego wsparcia i umożliwia podjęcie działań zapobiegawczych, a także zapewnia odpowiednie usługi rehabilitacyjne dla rodzin dotkniętych przemocą domową.

Jak zabezpieczyć swój dom i mieszkanie przed złodziejami – porady i wskazówki

źródło: KPP Mrągowo

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Zaginiony mężczyzna bezpieczny i pod opieką medyczną dzięki spostrzegawczemu policjantowi z Barczewa
54-latek aresztowany za okrutne znęcanie się nad zwierzęciem
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji