9 C
Olsztyn
sobota, 18 maja, 2024
reklama

Dzięki mieszkańcom, policji i mediom społecznościowym uratowano zbłąkanego psa

MrągowoDzięki mieszkańcom, policji i mediom społecznościowym uratowano zbłąkanego psa

W Mikołajkach na ulicy Warszawskiej w środę wieczorem mieszkańcy dostrzegli błąkającego się pieska rasy York. Nie pozostawili zwierzaka swojemu losowi i niezwłocznie zaalarmowali policję.

reklama

Przechodnie, którzy zauważyli zbłąkane zwierzę, przekazali je w ręce mikołajskich policjantów. Funkcjonariusze podjęli próby odnalezienia właściciela, niestety bez rezultatu. Nie poddając się, postanowili skorzystać z siły mediów społecznościowych.

Media społecznościowe na ratunek

Policjanci zamieścili zdjęcie yorka na oficjalnym profilu facebookowym Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie z prośbą o udostępnienie informacji. Wiadomość rozprzestrzeniła się błyskawicznie wśród mieszkańców Mikołajek, dzięki czemu w ciągu zaledwie godziny piesek bezpiecznie powrócił do swojego domu.

reklama

Pomogła współpraca

To budujące, że społeczność nie pozostała obojętna na los błąkającego się pieska i poprosiła o pomoc policję. Dzięki współpracy możliwe było odnalezienie właściciela czworonoga. Każdy udostępniony post na mediach społecznościowych przyczynił się do powiększenia grupy osób, które dowiedziały się o zagubionym yorku.

źródło: KPP Mrągowo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia