fbpx
18 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

UWM chce zagospodarować zaniedbany plac w centrum miasta

OlsztynUWM chce zagospodarować zaniedbany plac w centrum miasta

Jeden z placów w centrum Olsztyna niedługo może stać się miejscem pełnym sztuki, kreatywności i edukacji. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ma wizję, aby teren przy ul. Szrajbera, tuż obok Starego Miasta, został przekształcony w innowacyjne centrum kulturalne. Zaniedbana przestrzeń jest położona na tyłach budynku dydaktycznego UWM.

reklama

Wydział Sztuki ma ambitny projekt, zgodnie z którym plac ma się zmienić w Akademicki Ogród Artystyczny. Jak mówią przedstawiciele uczelni, ogród miałby zostać wypełniony unikalnymi instrumentami muzycznymi stworzonymi z naturalnych materiałów. Celem jest nie tylko rozwinięcie zdolności muzycznych, ale również stymulacja wyobraźni i gotowości słuchowo-poznawczej młodych ludzi, a zwłaszcza dzieci.

Ogród jako centrum aktywności

Pomysłodawcy oczekują, że ogród stanie się miejscem, w którym odbywać się będą różnego rodzaju wydarzenia — od plenerów artystycznych, przez muzyczne gry dydaktyczne, aż po spotkania, koncerty i pokazy. Dzięki bliskości przedszkola i żłobka, dzieci z tych placówek miałyby szansę włączyć się w życie Wydziału. W ten sposób ogród mógłby stać się nie tylko narzędziem promocji Wydziału Sztuki, ale również pozwoliłby na silniejsze związanie tej przestrzeni z uniwersytetem.

reklama
Pierwszy wieżowiec Olsztyna: historia, która kształtowała miasto

Zmiany lokalowe

Planowany ogród artystyczny wpisuje się w szerszy plan zmian w podziale lokalowym uczelni. Wydział Sztuki przygotowuje się do pełnego zagospodarowania budynku przy ul. Szrajbera 11, wcześniej dzielonego z Wydziałem Nauk Społecznych. WNS z kolei planuje przenieść się do nowej siedziby w Kortowie. Ponadto, budynek przy ul. Prawocheńskiego, dotychczasowo zajęty przez WNS, zostanie przekształcony na potrzeby kierunku fizjoterapii, który w tym roku debiutuje w ofercie UWM.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Pierwszy wieżowiec Olsztyna: historia, która kształtowała miasto

Zniszczona, zabytkowa kamienica w centrum miasta na sprzedaż