fbpx
-5 C
Olsztyn
czwartek, 9 grudnia, 2021
reklama

Uniwersytet chce wyremontować budynek przy ul. Szrajbera

reklama

Budynek przy ul. Szrajbera zostanie częściowo ocieplony, a schody głównego wejścia przebudowane. Pojawi się także – postulowany od dawna – podjazd dla niepełnosprawnych.

W budynku obecnie mają zajęcia m.in. studenci z Wydziału Sztuki. Jeszcze w latach 90. mieściła się w nim Wyższa Szkoła Pedagogiczna, która weszła w skład Uniwersytetu Warmińsk0-Mazurskiego. Po utworzeniu uczelni naukę kontynuowali w nim humaniści dopóki nie wybudowano nowej siedziby Wydziału Humanistycznego. Budynek przechodził już remont wewnątrz, a teraz czas na modernizację na zewnątrz.

Uczelnia ogłosiła przetarg na znalezienie wykonawcy, który rozbierze główne schody do budynku, wyłoży je następnie granitowymi płytami. Do tego dojdzie wykonanie drzwi aluminiowych w kolorze zielonym wraz z demontażem istniejącego okna i wykuciem otworu na drzwi oraz instalacją podjazdu dla niepełnosprawnych, nad którym będzie zamontowany dach.

Czytaj też:  Pijany kierowca chciał wjechać BMW do monopolowego? Na drodze stanęło mu drzewo
reklama

Uniwersytet zamierza także docieplić ściany zewnętrzne piwnic, więc wykonawca będzie musiał dokopać się do fundamentów budynku, usunąć resztki i założyć drenaż.
Jeśli uczelni uda się rozstrzygnąć przetarg bez komplikacji, to remont powinien zakończyć się jeszcze w tym roku.
rak

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama