17 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Michał Wypij ogłosił swój start. Zaskakujący ruch na politycznej scenie Olsztyna?

OlsztynMichał Wypij ogłosił swój start. Zaskakujący ruch na politycznej scenie Olsztyna?

reklama

Michał Wypij, olsztyński polityk, dawniej związany z Porozumieniem Jarosława Gowina, ogłosił dzisiaj na swoim twitterowym koncie, że będzie kandydować do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Startuje z pozycji numer 7.

Historia kontrowersji

W czerwcu tego roku pytaliśmy, czy dla Michała Wypija istnieje miejsce na liście Platformy Obywatelskiej w Olsztynie. Jego potencjalna kandydatura budziła wtedy kontrowersje wśród lokalnych działaczy PO, którzy wyrażali swoje niezadowolenie, mimo że Wypij miał już wtedy ścisły kontakt z czołówką partyjną PO.

reklama

Od prawicy do Koalicji Obywatelskiej

Wypij, który w przeszłości startował z listy Zjednoczonej Prawicy, zaskakuje swoim przechodzeniem na stronę Koalicji Obywatelskiej. Ta decyzja może być odbierana jako próba odświeżenia wizerunku polityka, który teraz szuka swojego miejsca w centrum politycznej sceny.

Lokalne niezadowolenie

Niektórzy lokalni działacze Platformy Obywatelskiej obawiają się, że ich ugrupowanie może stracić wiarygodność, przyjmując Wypija na swoje listy. Istnieje także obawa, że wpływy Porozumienia, które przez długi czas wspierały PiS, mogą zniechęcić wyborców.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

15 KOMENTARZY

15 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Emtec
16 sierpnia 2023 11:32

Kocham ludzi chorągiewki tacy nie są wiarygodni politycznie

Anonimowo
16 sierpnia 2023 13:20

Co za ludzie? Nieważne z kim nieważny program aby tylko posadzić swój zad w sejmie.Lider agrouni w czerwcu ostro krytykuje ryżego ,dziś ogłasza start z jego listy.Przypomina to trochę pęd tratujących się zwierząt gdy nadchodzi pora karmienia.

Polecane
Ogłoszenia