fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Jedno z tymczasowych “minirond” stanie się stałym elementem organizacji ruchu?

OlsztynJedno z tymczasowych "minirond" stanie się stałym elementem organizacji ruchu?

Tymczasowe rozwiązania komunikacyjne w Olsztynie miały służyć lepszemu przepływowi ruchu podczas trudnego okresu budowy nowej linii tramwajowej. Niektóre z nich okazały się być tak efektywne, że są brane pod uwagę jako stałe rozwiązania. Które zmiany mogą na dłużej zagościć na ulicach Olsztyna?

reklama

Na etapie budowy linii tramwajowej, łączącej Pieczewo z centrum Olsztyna i Dworcem Głównym, w celu poprawy płynności ruchu, wprowadzono kilka tymczasowych “minirond“. W kilku miejscach zstąpiły one tradycyjne skrzyżowania. Stało się tak m.in. na zbiegu ulic Krasickiego i Wilczyńskiego oraz na al. Piłsudskiego i Wyszyńskiego.

Rondo sukcesu

Jedno z tymczasowych rond na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Augustowskiej przyciągnęło uwagę Tomasza Głażewskiego, radnego Koalicji Obywatelskiej. Zauważywszy na to, jak efektywne było to rozwiązanie, Głażewski wystosował interpelację do ratusza w sprawie uczynienia tego rozwiązania stałym.

reklama
Nietrzeźwy funkcjonariusz z Olsztyna wsiadł za kółko bmw i staranował osobowego mercedesa

Kierując wystąpienie do władz miasta, radny Głażewski stwierdził, że rondo wielokrotnie pojawiało się i znikało w zależności od objazdów związanych z budową linii tramwajowej. Uznał, że rozwiązanie powinno zostać wprowadzone na stałe, gdyż znacznie poprawia płynność i bezpieczeństwo ruchu.

Pozytywna reakcja

Odpowiadając na interpelację radnego, wiceprezydent Olsztyna, Justyna Sarna-Pezowicz, poinformowała, że miasto widzi pozytywny odbiór tymczasowego ronda. Potwierdziła również, że miasto planuje przebudowę skrzyżowania w celu wprowadzenia tego rozwiązania. Obecnie trwają prace nad projektem organizacji ruchu. Koszt przedsięwzięcia wyniesie około 25 tys. zł brutto.

reklama

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lechosław
17 sierpnia 2023 00:22

Pomysł radnego jest całkowicie nietrafiony, bo i tak będą to ronda że światłami ze względu na tramwaje

Szsz
15 sierpnia 2023 20:42

Szok gdzie lobby swiatelkowe.
BTW. W Olsztynie każde skrzyżowanie To powinno być rondo.

Polecane
Ogłoszenia

Ważna ulica Śródmieścia remontowana po raz kolejny

Nowa ulica Plażowa w Olsztynie. Inwestycja zmieniająca oblicze miasta?
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji