16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Zawodnicy olsztyńskiego klubu w Mistrzostwach Świata w żeglarstwie

OlsztynZawodnicy olsztyńskiego klubu w Mistrzostwach Świata w żeglarstwie

Po raz pierwszy w historii Nauticus Yacht Club Olsztyn zawodnicy Adam Głogowski i Maciej Krusiec będą rywalizować w najbardziej prestiżowych regatach żeglarskich w olimpijskiej klasie 49er podczas Mistrzostw Świata Alianz 2023.

reklama

Adam i Maciej, reprezentujący Nauticus 49er Sailing Team, są częścią Reprezentacji Polski w klasie 49er i walczą o kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024.

Kwalifikacja na Igrzyska

Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie, które odbywają się tylko raz na cztery lata, przygotowują najlepszych żeglarzy globu do udziału w Igrzyskach Olimpijskich. W przeciwieństwie do Igrzysk, gdzie tylko jedna drużyna z danego kraju może się zakwalifikować w danej klasie olimpijskiej, w Mistrzostwach Świata może wziąć udział kilka drużyn z każdego kraju. Skutkuje to silniejszą i bardziej liczną konkurencją.

reklama

Historia Mistrzostw Świata w Żeglarstwie

Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie to główna kwalifikacja do Olimpijskich Zawodów Żeglarskich. W programie Mistrzostw uwzględnione są tylko te klasy i sprzęt, które będą obecne na kolejnych Igrzyskach Olimpijskich. Największa grupa olimpijskich żeglarzy spotkała się w Cadiz w Hiszpanii w 2003 roku na pierwszych Mistrzostwach Świata.

Żeglarstwo jako sport olimpijski

Żeglarstwo zadebiutowało na Igrzyskach Olimpijskich w 1900 roku. Pojawiło się ponownie w roku 1908 i od tego czasu jest stale obecne w programie olimpijskim. To jeden z najstarszych sportów olimpijskich, a jego historia w Igrzyskach obfituje w wiele wybitnych postaci.

Zawodnicy Nauticus Yacht Club

Dumą napełnia fakt, że po raz pierwszy w historii Nauticus Yacht Club Olsztyn mamy okazję śledzić udział zawodników klubu w jednych z najważniejszych zawodów żeglarskich na świecie. Adam Głogowski i Maciej Krusiec to dwójka utalentowanych żeglarzy, którzy z pasją i zaangażowaniem reprezentowali Nauticus Yacht Club w licznych regatach krajowych i międzynarodowych. Teraz staną do rywalizacji z czołówką światowego żeglarstwa.

reklama

źródło: Nauticus Yacht Club Olsztyn, Allianz Sailing World Championships

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia