9 C
Olsztyn
sobota, 18 maja, 2024
reklama

29-latek strzelał z balkonu do przechodnia

Olsztyn29-latek strzelał z balkonu do przechodnia

Policja z Olsztyna podjęła działania po doniesieniu o poważnym zdarzeniu przy ulicy Jarockiej w Olsztynie. Według informacji, 29-letni mężczyzna miał strzelać z wiatrówki do wracającego ze sklepu 77-latka. W wyniku tego ataku, starszy pan doznał obrażeń uda i pleców.

reklama

Podczas akcji przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli w nim broń i narkotyki. Czterem osobom postawiono zarzuty.

Interwencja olsztyńskich funkcjonariuszy

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu w krótkim czasie ustalili miejsce zamieszkania sprawcy. Do zdarzenia doszło na ul. Jarockiej w Olsztynie. Wspomniany 77-latek, trafiony śrutem, został natychmiast przewieziony do najbliższego szpitala, gdzie otrzymał niezbędną opiekę medyczną.

reklama

Odkrycie nielegalnych substancji i broni

W mieszkaniu, z którego balkonu oddano strzały, funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn w wieku 40 i 42 lat. Obaj zatrzymani twierdzili, że nie mają pojęcia o zaistniałej sytuacji. W trakcie przeszukania mieszkania oraz przylegającej piwnicy policjanci ujawnili nie tylko wiatrówkę z magazynkiem i śrutem, ale także nabój do broni palnej oraz woreczki z substancjami zabronionymi. Analizy laboratoryjne potwierdziły, że wśród znalezionych narkotyków były amfetamina, haszysz, mefedron, grzyby halucynogenne oraz marihuana – łącznie ponad 630 gramów zabronionych substancji.

Kolejni podejrzani i zarzuty

Podczas prowadzenia czynności przez policję do mieszkania przybyli 28-latek oraz 18-latek, którzy natychmiast zostali zatrzymani. Szybko również zlokalizowano i zatrzymano 29-latka, który według zgromadzonych dowodów strzelał do 77-latka. Jak się okazało sprawca po ataku na starszego mężczyznę opuścił mieszkanie.

Mężczyźni usłyszeli szereg zarzutów związanych z nielegalnym posiadaniem broni, amunicji oraz substancji odurzających. Dodatkowo 29-latek usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. On i 42-latek zostali umieszczeni w areszcie na okres trzech miesięcy. 40-latek został zwolniony po złożeniu wyjaśnień.

reklama

Konsekwencje prawne

Postępowanie w tej sprawie będzie prowadzone w oparciu o kilka artykułów kodeksu karnego oraz ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie nielegalnej broni, czy amunicji grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat, natomiast za narażenie życia lub zdrowia innych na niebezpieczeństwo do 3 lat więzienia. Posiadanie narkotyków również jest karalne, przy czym maksymalny wymiar kary zależy od ilości znalezionych substancji.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia