fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 24 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Strzelał z broni w hotelu, bo „ktoś się kręcił przy jego aucie”

Wiadomości Strzelał z broni w hotelu, bo "ktoś się kręcił przy jego aucie"

Policjanci interweniowali wobec pijanego klienta hotelu. Mężczyzna strzelał z broni hukowej w zajmowanym pokoju.

W środę (30.09.2020 r.) po godz. 20:30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej w Bartoszycach otrzymał informację, z której wynikało, że w jednym z hoteli nieopodal Bartoszyc lokator strzela z broni w zajmowanym pokoju. Policjanci szybko pojechali na miejsce, gdzie weszli do wskazanego pokoju i zastali tam pijanego 54–latka, mieszkańca Grudziądza. Mężczyzna miał przy sobie broń hukową. Powiedział policjantom, że strzelał z niej, bo widział przez okno jak ktoś „kręci się” obok jego samochodu. Badanie trzeźwości 54–latka wykazało obecność ponad promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zabezpieczyli rewolwer, naboje hukowe i łuski, które znaleźli w hotelowym pokoju.

Zgodnie z Ustawą o broni i amunicji osoba znajdująca się pod wpływem alkoholu nie może nosić broni alarmowej i sygnałowej, bo popełnia wykroczenie zagrożone karą aresztu albo grzywny.

Mężczyzna strzelając w hotelowym pokoju popełnił również wykroczenie zakłócenia porządku publicznego, za które grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoKWP Olsztyn
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x