16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Strzelał z broni w hotelu, bo “ktoś się kręcił przy jego aucie”

WiadomościStrzelał z broni w hotelu, bo "ktoś się kręcił przy jego aucie"

Policjanci interweniowali wobec pijanego klienta hotelu. Mężczyzna strzelał z broni hukowej w zajmowanym pokoju.

reklama

W środę (30.09.2020 r.) po godz. 20:30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej w Bartoszycach otrzymał informację, z której wynikało, że w jednym z hoteli nieopodal Bartoszyc lokator strzela z broni w zajmowanym pokoju. Policjanci szybko pojechali na miejsce, gdzie weszli do wskazanego pokoju i zastali tam pijanego 54–latka, mieszkańca Grudziądza. Mężczyzna miał przy sobie broń hukową. Powiedział policjantom, że strzelał z niej, bo widział przez okno jak ktoś „kręci się” obok jego samochodu. Badanie trzeźwości 54–latka wykazało obecność ponad promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zabezpieczyli rewolwer, naboje hukowe i łuski, które znaleźli w hotelowym pokoju.

Zgodnie z Ustawą o broni i amunicji osoba znajdująca się pod wpływem alkoholu nie może nosić broni alarmowej i sygnałowej, bo popełnia wykroczenie zagrożone karą aresztu albo grzywny.

reklama

Mężczyzna strzelając w hotelowym pokoju popełnił również wykroczenie zakłócenia porządku publicznego, za które grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia