2 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Powstaje nowa droga do dużego osiedla. To pierwszy etap wielkiej inwestycji

OlsztynPowstaje nowa droga do dużego osiedla. To pierwszy etap wielkiej inwestycji

We wsi Jaroty, usytuowanej na obszarze gminy Stawiguda, miało miejsce ważne wydarzenie. W miniony weekend na ulicy Zachodniej zapowiedziano dalsze inwestycje mające na celu rozwój komunikacyjny na tym obszarze. Dla licznych mieszkańców podolsztyńskich osiedli będzie to znaczące ułatwienie w dotarciu do miasta.

reklama

Istotne jest to, że rozpoczęta inwestycja to jedynie pierwszy z planowanych trzech etapów mających za zadanie połączenie ul. Bukowskiego z drogą wojewódzką 527.

Współpraca na rzecz rozwoju

Wójt gminy Stawiguda, Michał Kontraktowicz, otworzył konferencję, podczas której przekazał swoje podziękowania. Wskazał starostę olsztyńskiego, Andrzeja Abako, oraz szefa Rządowego Centrum Analiz, ministra Norberta Maliszewskiego, jako ważnych partnerów, którzy są zaangażowani w realizację projektu. Podkreślił, że dalej, jednym głosem będą zabiegać o realizację kolejnych etapów tej inwestycji.

reklama

Zrozumienie strategicznych celów

Minister Norbert Maliszewski podkreślił, że jednym z kluczowych zamierzeń rządu jest poprawa warunków życia w mniejszych społecznościach, co niewątpliwie jest realizowane dzięki udoskonaleniu komunikacji. Dodał, że pierwszy etap projektu został sfinansowany przy udziale środków rządowych. Poinformował też o planach pozyskania kolejnych pieniędzy na następne etapy inwestycji.

Odpowiedzialne zarządzanie finansami

Starosta olsztyński, Andrzej Abako, mówił o znaczeniu odpowiedzialnego zarządzania finansami. Podkreślił, że w erze ograniczonych zasobów, samorząd musi dbać o każdą złotówkę i inwestować tam, gdzie przyniesie to największe korzyści dla społeczności.

Dalsze kroki

Ulica Zachodnia to jedynie wstęp do dalszych etapów inwestycji skupionych na rozwoju komunikacyjnym w tej lokalizacji. Następny krok zakłada przedłużenie drogi w stronę Łyny i połączenie z ul. Stawigudzką oraz stworzenie mostu przez rzekę, gdzie w etapie trzecim poprowadzona zostanie droga do ul. Nad Łyną, łącząca obszar z drogą wojewódzką 527.

reklama

źródło: olsztyn.com.pl, UG Stawiguda, fot. Facebook Norbert Maliszewski – Szef Rządowego Centrum Analiz

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Adam
10 sierpnia 2023 17:24

Nic nie jest otwarte. Jak byście raz wybrali się na miejsce to byście nie pletli głupot.

Riki
16 sierpnia 2023 06:02

Stawiguda mając taki potencjał musi postawić na jakość przestrzeni. Niestety, ale chaos przestrzenny zdaję się tam pogłębiać.

Polecane
Ogłoszenia