1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Niemiecka sieć sklepów wkracza do Olsztyna. Postawią wielki obiekt przy ul. Bartąskiej

OlsztynNiemiecka sieć sklepów wkracza do Olsztyna. Postawią wielki obiekt przy ul. Bartąskiej

Niemiecka sieć sklepów ALDI rozwija swoją sieć. Nowy sklep powstanie pod Olsztynem – będzie to pierwszy lokal w powiecie olsztyńskim i szósty w województwie warmińsko-mazurskim.

Pod Olsztynem powstanie ALDI

reklama

O budowie centrum handlowego ALDI słychać było już w lipcu, kiedy mówiono o możliwości powstania nowego sklepu przy ulicy Bajkowej. Jak donosi portal olsztyn.com.pl, obecnie coraz częściej wskazuje się zbieg ulic Bartąskiej i Zachodniej, czyli styk Olsztyna, Jarot i Bartąga.

Niemiecka sieć sklepów wkracza do Olsztyna. Postawią wielki obiekt przy ul. Bartąskiej nieruchomości Olsztyn, Wiadomości

Byłby to pierwszy sklep tej popularnej sieci w powiecie olsztyńskim i szósty w całym województwie – pierwszy otwarto w lutym 2021 roku w Elblągu, kolejne w tym samym mieście, Morągu i Działdowie, a ostatni, w sierpniu tego roku, w Ostródzie.

reklama

– Województwo warmińsko-mazurskie to ważny region w rozwoju sieci. Przykładamy olbrzymią wagę, by przy zachowaniu wypracowanych standardów odpowiedzieć na lokalne potrzeby rynku zarówno w obszarze asortymentu, jakości obsługi i lokalizacji naszych sklepów – powiedział kierownik sprzedaży ALDI Polska Bartosz Jędrzejewski podczas otwarcia pierwszego sklepu w województwie.

Każdy może kupić wieżowiec w Olsztynie

ALDI bez pozwolenia na budowę?

Olsztyn.com.pl ustalił jednak, że firma jeszcze nie zwróciła się do powiatu z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę.

Niemiecka sieć sklepów wkracza do Olsztyna. Postawią wielki obiekt przy ul. Bartąskiej nieruchomości Olsztyn, Wiadomości
reklama

– Dostaliśmy jakąś koncepcję, wizualizację, ale to jest rzecz autorska projektanta. Formalnego wniosku o pozwolenie na budowę nie mamy. Są przymiarki – wyjaśnia Wojciech Szalkiewicz, rzecznik prasowy powiatu olsztyńskiego.

ALDI ma długą tradycję

Początek ALDI to 1913 rok, kiedy w niemieckim Schonnebeck Anna Albrecht otworzyła niewielki sklep spożywczy. Na przełomie lat 20. i 30. XX wieku jej małoletni synowie, Karl i Theodor, zaczęli jej pomagać, a w 1946 roku sklep przejęli i przekształcili w dyskont spożywczy. W latach 60. doszło do podziału spółki: ALDI Nord skupił się na Europie, w tym Polsce, a ALDI Sud zaczął podbijać inne kontynenty.

Najciekawsze licytacje komornicze na Warmii i Mazurach

Do Polski firma zawitała na początku XXI wieku, do zeszłego roku otworzyła w naszym kraju 168 punktów.

Pod względem sprzedaży jest obecnie 7. na świecie siecią marketów.

Niemiecka sieć sklepów wkracza do Olsztyna. Postawią wielki obiekt przy ul. Bartąskiej nieruchomości Olsztyn, Wiadomości

źródło: olsztyn.com.pl

reklama
reklama
reklama
reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
777
4 listopada 2022 13:51

Aldi to po prostu drugi Lidl, oprócz loga niczym się nie różni

Oko
4 listopada 2022 15:10

Kolejne g !!!!!

Popularne

Nowy biurowiec przy alei Wojska Polskiego. Rusza duża inwestycja