5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Motorowerzysta zginął pod kołami naczepy z balotami

MrągowoMotorowerzysta zginął pod kołami naczepy z balotami

Dramatyczne sceny rozegrały się w poniedziałek 7 sierpnia w miejscowości Zalec na drodze krajowej nr 59, w powiecie mrągowskim. Pojazd ciężarowy marki Volvo z naczepą przewożący baloty zderzył się z motorowerem. Mimo starań ratowników 81-letni kierowca jednośladu nie przeżył.

reklama

Niemal w samo południe 40-letni kierowca ciężarówki z powiatu kętrzyńskiego, przewożący baloty ze słomą, zjechał z drogi krajowej nr 59 na drogę gruntową. Po zatrzymaniu zaczął wykonywać manewr cofania. W tym samym momencie 81-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego, kierujący motorowerem, zjechał z głównej drogi na gruntową. Niestety w trakcie cofania ciężarówki doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia — pojazd uderzył w motorowerzystę, w wyniku czego upadł on na ziemię. Jednoślad znalazł się pod naczepą.

Akcja ratunkowa

Niezwłocznie po zdarzeniu na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe i śmigłowiec. Mimo natychmiastowej reanimacji, przeprowadzonej przez ratowników medycznych, 81-latka nie dało się uratować. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Wstępne ustalenia wskazują, że kierowca pojazdu ciężarowego był trzeźwy.

reklama

Dodatkowe okoliczności

Z informacji przekazanych przez funkcjonariuszy wynika, że 81-letni motorowerzysta posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zdarzenie jest badane pod nadzorem prokuratora, który współpracuje z policją w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tragicznego wypadku.

źródło: KMP Mrągowo, PSP Mrągowo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia