9 C
Olsztyn
sobota, 18 maja, 2024
reklama

Wilki zaatakowały na posesji koło Olsztyna

OlsztynWilki zaatakowały na posesji koło Olsztyna

Dąbrówka Wielka, mała wieś w gminie Dywity, niedaleko Olsztyna, została niedawno miejscem przerażającego zdarzenia. Spokojne życie mieszkańców zostało zakłócone przez dziką naturę — wilki zagryzły psa na prywatnej posesji.

reklama

Zrozpaczona kobieta niezwłocznie zawiadomiła sołtysa.

Atak wilków

Ewa Kordyla, sołtys Dąbrówek, otrzymała informację o tej tragicznej sytuacji w czwartkowy poranek. To wtedy jedna z mieszkanek odkryła szokujący widok martwego psa na posesji. Scena była wstrząsająca.

reklama

Łańcuch został zerwany, a pies brutalnie odciągnięty ze swojego miejsca. Martwe zwierzę leżało na boku, z widocznymi śladami zagryzienia.

Sołtys poradziła zrozpaczonej kobiecie, aby ta zabezpieczyła zwierzę, a jeśli to konieczne schowała je do domu.

Wilki coraz bliżej nas

Damian Świniarski, znany łowczy i jednocześnie sołtys Kieźlin, sąsiedniej wsi, wyjaśnił w Radiu Olsztyn, że takie sytuacje są nieuniknione i będą pojawiać się coraz częściej. Zaznaczył, że wilki zwykle atakują sarny, stopniowo przechodząc do większych zwierząt. Jak podkreśla, ze względu na zakończenie okresu wycieleń i łatwego dostępu do pożywienia, wilki będą coraz śmielej podchodzić do gospodarstw.

reklama

Populacja wilków na Warmii i Mazurach

Liczba wilczych grup w regionie warmińsko-mazurskim pozostaje niezmieniona od wielu lat. Obecnie jest to pięć watah w Puszczy Piskiej i siedem w Lasach Napiwodzko-Ramuckich, czyli w sumie ponad 120 osobników, także w pobliżu Olsztyna. Odpowiednim zabezpieczeniem przed drapieżnikami są elektryczne ogrodzenia i fladry. Zalecane jest trzymanie psów w specjalnych kojcach.

źródło: RO

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
1111
6 sierpnia 2023 05:15

Psy trzyma się w domach a nie na łańcuchu w budzie, co to średniowiecze ??. Każdy kto trzyma psa w budzie na łańcuchu powinien być karany. Dodatkowo właściciel powinien być zapięty na 48godz. Może wtedy pójdzie po rozum do głowy.

Jan
5 sierpnia 2023 22:21

Wilków w koło Olsztyna jest co najmniej kilkadziesiąt. Widuję je podczas pobytu w lasach. Wilki pojawiają się w dzień jak i w nocy. Nieprawdą jest, że jest ich tylko 120. Z roku na rok jest ich coraz więcej.

Polecane
Ogłoszenia