fbpx
24 C
Olsztyn
czwartek, 21 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wilki zaatakowały na posesji koło Olsztyna

OlsztynWilki zaatakowały na posesji koło Olsztyna

Dąbrówka Wielka, mała wieś w gminie Dywity, niedaleko Olsztyna, została niedawno miejscem przerażającego zdarzenia. Spokojne życie mieszkańców zostało zakłócone przez dziką naturę — wilki zagryzły psa na prywatnej posesji.

reklama

Zrozpaczona kobieta niezwłocznie zawiadomiła sołtysa.

Atak wilków

Ewa Kordyla, sołtys Dąbrówek, otrzymała informację o tej tragicznej sytuacji w czwartkowy poranek. To wtedy jedna z mieszkanek odkryła szokujący widok martwego psa na posesji. Scena była wstrząsająca.

reklama

Łańcuch został zerwany, a pies brutalnie odciągnięty ze swojego miejsca. Martwe zwierzę leżało na boku, z widocznymi śladami zagryzienia.

Sołtys poradziła zrozpaczonej kobiecie, aby ta zabezpieczyła zwierzę, a jeśli to konieczne schowała je do domu.

reklama

Wilki coraz bliżej nas

Damian Świniarski, znany łowczy i jednocześnie sołtys Kieźlin, sąsiedniej wsi, wyjaśnił w Radiu Olsztyn, że takie sytuacje są nieuniknione i będą pojawiać się coraz częściej. Zaznaczył, że wilki zwykle atakują sarny, stopniowo przechodząc do większych zwierząt. Jak podkreśla, ze względu na zakończenie okresu wycieleń i łatwego dostępu do pożywienia, wilki będą coraz śmielej podchodzić do gospodarstw.

Strażacy uratowali tonącego w błocie łosia

Populacja wilków na Warmii i Mazurach

Liczba wilczych grup w regionie warmińsko-mazurskim pozostaje niezmieniona od wielu lat. Obecnie jest to pięć watah w Puszczy Piskiej i siedem w Lasach Napiwodzko-Ramuckich, czyli w sumie ponad 120 osobników, także w pobliżu Olsztyna. Odpowiednim zabezpieczeniem przed drapieżnikami są elektryczne ogrodzenia i fladry. Zalecane jest trzymanie psów w specjalnych kojcach.

źródło: RO

reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
1111
6 sierpnia 2023 05:15

Psy trzyma się w domach a nie na łańcuchu w budzie, co to średniowiecze ??. Każdy kto trzyma psa w budzie na łańcuchu powinien być karany. Dodatkowo właściciel powinien być zapięty na 48godz. Może wtedy pójdzie po rozum do głowy.

Jan
5 sierpnia 2023 22:21

Wilków w koło Olsztyna jest co najmniej kilkadziesiąt. Widuję je podczas pobytu w lasach. Wilki pojawiają się w dzień jak i w nocy. Nieprawdą jest, że jest ich tylko 120. Z roku na rok jest ich coraz więcej.

Polecane
Ogłoszenia

Straż Miejska eskortowała węża

Będzie rekordowa podwyżka stawki podatku od psa