3 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Bukowiecki triumfuje i zdobywa złoty medal

OlsztynBukowiecki triumfuje i zdobywa złoty medal

Młody i utalentowany kulomiot z Olsztyna, Konrad Bukowiecki, odniósł kolejny wielki triumf, zdobywając złoty medal 31. Letniej Uniwersjady.

reklama

Sukces Bukowieckiego jest o tyle imponujący, że osiągnął go mimo poważnej kontuzji kolana. Zawodnik, pomimo zerwanych więzadeł krzyżowych, nie zdecydował się na operację. Nie przeszkodziło mu to w odniesieniu sukcesu.

Bukowiecki pokonuje konkurencję

Bukowiecki reprezentujący Klub Sportowy AZS Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wyprzedził swoich konkurentów podczas zawodów w chińskim Chengdu. Jego wynik, 20,23 metra, to najlepszy wynik sezonu. Szymon Mazur, z wynikiem 19,20, zajął drugie miejsce, a trzecie miejsce przypadło Niemcowi Xaverowi Hastenrathowi, który osiągnął wynik 18,69 metra.

reklama

“Liczy się medal, nie wynik”

“Na takich imprezach liczy się medal a nie wynik. Nie jestem mega szczęśliwy, bo wiem, że mogę pchać dalej. Stać mnie na dużo więcej i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku pokażę, że da się ponad 21 metrów bez więzadeł pchać” – mówił po starcie Konrad Bukowiecki.

Dla Bukowieckiego to już trzeci medal studenckiej imprezy.

Polska zdobywa medale

Podczas tej imprezy Polska zgromadziła już łącznie 12 medali. Przed Bukowieckim brązowe medale zdobyli Oskar Miliwek w strzelaniu z pistoletu szybkostrzelnego na 25 metrów, taekwondzistka Patrycja Adamkiewicz w kategorii 57 kg i judoka Kacper Szczurowski w kategorii +100 kg.

reklama

źródło: UWM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia