fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Bukowiecki triumfuje i zdobywa złoty medal

OlsztynBukowiecki triumfuje i zdobywa złoty medal

Młody i utalentowany kulomiot z Olsztyna, Konrad Bukowiecki, odniósł kolejny wielki triumf, zdobywając złoty medal 31. Letniej Uniwersjady.

reklama

Sukces Bukowieckiego jest o tyle imponujący, że osiągnął go mimo poważnej kontuzji kolana. Zawodnik, pomimo zerwanych więzadeł krzyżowych, nie zdecydował się na operację. Nie przeszkodziło mu to w odniesieniu sukcesu.

Bukowiecki pokonuje konkurencję

Bukowiecki reprezentujący Klub Sportowy AZS Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wyprzedził swoich konkurentów podczas zawodów w chińskim Chengdu. Jego wynik, 20,23 metra, to najlepszy wynik sezonu. Szymon Mazur, z wynikiem 19,20, zajął drugie miejsce, a trzecie miejsce przypadło Niemcowi Xaverowi Hastenrathowi, który osiągnął wynik 18,69 metra.

reklama

“Liczy się medal, nie wynik”

“Na takich imprezach liczy się medal a nie wynik. Nie jestem mega szczęśliwy, bo wiem, że mogę pchać dalej. Stać mnie na dużo więcej i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku pokażę, że da się ponad 21 metrów bez więzadeł pchać” – mówił po starcie Konrad Bukowiecki.

Zawodnicy olsztyńskiego klubu w Mistrzostwach Świata w żeglarstwie

Dla Bukowieckiego to już trzeci medal studenckiej imprezy.

reklama

Polska zdobywa medale

Podczas tej imprezy Polska zgromadziła już łącznie 12 medali. Przed Bukowieckim brązowe medale zdobyli Oskar Miliwek w strzelaniu z pistoletu szybkostrzelnego na 25 metrów, taekwondzistka Patrycja Adamkiewicz w kategorii 57 kg i judoka Kacper Szczurowski w kategorii +100 kg.

źródło: UWM

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Dziś Joanna Jędrzejczyk obchodzi urodziny. Zaskakujące, ile ma lat?

Wygraj z Lotto siłownię w Dobrym Mieście