3 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

12-latka potrącona na przejściu dla pieszych. Sprawca uciekł

Bartoszyce12-latka potrącona na przejściu dla pieszych. Sprawca uciekł

Mężczyzna potrącił dziewczynkę i oddalił się z miejsca zdarzenia. 12-latka doznała złamania ręki.

reklama

Policja w trakcie ustalania pełnego kontekstu zdarzenia i prosi o pomoc świadków.

Wypadek rowerowy w Sępopolu

W piątek 28 lipca 2023 roku służby otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu, które miało miejsce dzień wcześniej — w czwartek 27 lipca, około godziny 15:00. Doszło wówczas do potrącenia na przejściu dla pieszych 12-letniej rowerzystki. Wypadek miał miejsce w rejonie skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i 11 Listopada w Sępopolu.

reklama

Ze wstępnych ustaleń wynika, że nieznany jak na razie kierowca potrącił młodą rowerzystkę, która po uprzednim zatrzymaniu się przed przejściem dla pieszych wjechała na pasy. Mężczyzna po zdarzaniu zapytał ofiarę, czy nic jej się nie stało, po czym oddalił się z miejsca wypadku. Zszokowana i zdezorientowana dziewczynka nie była w stanie ocenić swojego stanu zdrowia.

Niestety dopiero wieczorem dziewczynka trafiła na SOR z powodu bólu ręki, która, jak się okazało, była złamana.

Policja szuka świadków

Funkcjonariusze policji przeprowadzili już rozmowy z częścią świadków i obecnie pracują nad dokładnym ustaleniem przebiegu zdarzenia. Kluczowe mogą okazać się informacje od osoby zaangażowanej w incydent oraz od innych osób, które dysponują wiedzą na ten temat. Policja apeluje do wszystkich, którzy mogą pomóc, o jak najszybszy kontakt.

reklama

Zasady bezpieczeństwa

Każdy rowerzysta powinien znać przepisy ruchu drogowego, aby wiedzieć, jak prawidłowo poruszać się po drodze. Wykroczenia takie jak jazda po chodniku przeznaczonym dla pieszych czy przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych są niestety coraz częstsze. Niezwykle istotne jest, aby każdy rowerzysta przestrzegał przepisów oraz korzystał z dostępnych ścieżek rowerowych.

źródło: KPP Bartoszyce

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia