fbpx
26 C
Olsztyn
piątek, 29 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyn! Młody rowerzysta potrącił starszą kobietę na przejściu i uciekł

OlsztynOlsztyn! Młody rowerzysta potrącił starszą kobietę na przejściu i uciekł

Do tragicznego zdarzenia doszło 14 lipca 2023, na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Jagiellończyka około godziny 14. Starsza kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych przez młodego rowerzystę, który, nie zważając na przepisy prawa, uciekł z miejsca zdarzenia.

reklama

Szczegóły zdarzenia

Według dostępnych informacji kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych, kiedy rowerzysta, nieprzestrzegająca zasad kodeksu drogowego potrącił ją. W wyniku upadku na asfalt kobieta uderzyła tylną częścią głowy, co wymagało natychmiastowej interwencji medycznej.

Pomoc medyczna i stan poszkodowanej

Zespół Ratownictwa Medycznego natychmiast przewiózł poszkodowaną do Wojewódzkiego Szpitala, gdzie trafiła na izbę przyjęć. Szczegóły dotyczące jej stanu zdrowia nie są jeszcze znane.

reklama

Ucieczka sprawcy

Pomimo bycia sprawcą wypadku, młody mężczyzna nie zatrzymał się, aby sprawdzić stan kobiety czy udzielić pomocy. Wsiadł na rower i oddalił się z miejsca zdarzenia, łamiąc w ten sposób przepisy polskiego prawa, które nakładają na sprawcę obowiązek udzielenia pomocy poszkodowanym. Jeżeli sam nie zgłosi się na policję grożą mu jeszcze większe konsekwencje.

Dwa lata temu 11-letnia Marysia straciła tatę. Teraz walczy z guzem mózgu

Śledztwo policji i apel do świadków

Policja intensywnie poszukuje sprawcy potrącenia. Szczegóły zdarzenia są badane, a dowody są analizowane, aby jak najszybciej zidentyfikować i zatrzymać sprawcę. Wszystkie osoby, które były świadkami zdarzenia, są zachęcane do przekazania wszelkich informacji, które mogą pomóc w śledztwie. Rowerzysta mógł mieć ok. 25 lat i jechał na czarnym rowerze.

reklama

Wypowiedź rzecznika Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie

W piątek doszło do kolizji w rejonie skrzyżowania ulicy Jagiellończyka i Alei Warszawskiej w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że mężczyzna, przejeżdżając rowerem przez oznakowane przejście dla pieszych, potrącił przechodzącą przez nie 68-latkę. Kierujący rowerem oddalił się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb. Piesza trafiła do szpitala. Trwają czynności mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia oraz dotarcie do jego uczestników.”

Nowatorskie operacje niemowląt w Olsztynie: to prawdziwa rewolucja

Apel o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego

Ten tragiczny incydent przypomina o ważności przestrzegania przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierowców, jak i pieszych. Jest też przerażającym przypomnieniem o tym, jak niewiele czasu może upłynąć od zwykłego dnia do momentu, który może na zawsze zmienić czyjeś życie.

reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zenek
14 lipca 2023 16:52

Prosimy o nagranie z monitoringu miejskiego

Piesza
15 lipca 2023 13:15

Czarne punkty dla pieszych: 1. Pieniężnego po stronie poczty (ostatnio na moście prawie wjechał we mnie rowerzysta, a przecież mógł jechać ścieżką po drugiej stronie ulicy), 2. Niepodległości między Strażą Pożarną, a Szpitalem Miejskim – prawdziwy hardcore, szczególnie przy przystanku. A może Pan Prezydent pochyliłby się w końcu nad tym problemem. Ostatnio starsza kobieta straciła życie. Ile takich przypadków ma się jeszcze wydarzyć?…

Polecane
Ogłoszenia

Szpital miejski w Olsztynie ma nową pracownię

Dwa lata temu 11-letnia Marysia straciła tatę. Teraz walczy z guzem mózgu