fbpx
12 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wieczna budowa, czyli nowe problemy Centaurusa

OlsztynWieczna budowa, czyli nowe problemy Centaurusa

Kiedyś miała to być czołowa inwestycja mieszkaniowa w Olsztynie. Teraz jednak jest o niej głośno z innego powodu. Lokatorzy czekają na odbiór mieszkań, a deweloper budynku musi po raz kolejny uzupełniać dokumentację.

Lokatorzy, którzy nabyli lokale w najwyższym budynku mieszkalnym w Olsztynie, są oburzeni faktem, że mimo że części biurowe i hotelowe zostały już oddane do użytku, oni nadal nie mogą otrzymać kluczy do swoich mieszkań.

reklama

Kłopoty z regulacjami przeciwpożarowymi

Właściwy odbiór budynku jest opóźniony z powodu przepisów przeciwpożarowych. Rzecznik prasowy komendy PSP poinformował “Gazetę Wyborczą”, że Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie sprzeciwił się wydaniu pozwolenia na użytkowanie części mieszkalnej budynku. Powodem był brak formalnej możliwości oceny wykonania inwestycji zgodnie z projektem budowlanym oraz brak jednoznacznego określenia warunków ochrony przeciwpożarowej dla tej inwestycji.

Pierwszy wieżowiec Olsztyna: historia, która kształtowała miasto

Co na to deweloper?

Przedstawiciele dewelopera również mieli możliwość odniesienia się do tej sprawy. Biuro prasowe firmy Inopa wyjaśniło, że złożenie wniosku do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego o uzyskanie pozwolenia na użytkowanie musi być poprzedzone czynnościami kontrolno-rozpoznawczymi przeprowadzonymi przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

reklama

Inwestor podkreśla, że podejmuje wszelkie możliwe działania, aby doprowadzić do odbioru budynku. Niemniej jednak nie ma wpływu na procesy administracyjne i nie jest w stanie ich przyspieszyć. Deklaruje, że budynki mieszkalne są gotowe do odbioru od lutego br. i zostały wykonane zgodnie z przepisami oraz pozwoleniem na budowę.

Mimo tego, na chwilę obecną, inwestor nie jest w stanie podać precyzyjnego terminu uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku.

reklama
Znany ciucholand znika z centrum Olsztyna. Ratusz podjął decyzję

Śledztwo prokuratury

Sprawą tej inwestycji zajęła się Prokuratura Regionalna w Gdańsku, która bada, czy nie doszło do przestępstwa. Jak poinformowała “Gazetę Wyborczą” Marzena Muklewicz, rzecznik prasowy gdańskiej Prokuratury Regionalnej, śledztwo jest nadal w toku. Wykonywane są czynności procesowe i gromadzony jest materiał dowodowy.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
olo
24 lipca 2023 12:49

betonowe gówn…. które szpeci miasto, totalne bezguście

dis
24 lipca 2023 13:20

Tak to jest, jak się kupuje dziurę w ziemi.

Polecane
Ogłoszenia

Czy to definitywny koniec hotelu przy Wysokiej Bramie?

Mieszkańcy protestują przeciwko krematorium w pobliżu domów