Kiedyś miała to być czołowa inwestycja mieszkaniowa w Olsztynie. Teraz jednak jest o niej głośno z innego powodu. Lokatorzy czekają na odbiór mieszkań, a deweloper budynku musi po raz kolejny uzupełniać dokumentację.
Lokatorzy, którzy nabyli lokale w najwyższym budynku mieszkalnym w Olsztynie, są oburzeni faktem, że mimo że części biurowe i hotelowe zostały już oddane do użytku, oni nadal nie mogą otrzymać kluczy do swoich mieszkań.
Kłopoty z regulacjami przeciwpożarowymi
Właściwy odbiór budynku jest opóźniony z powodu przepisów przeciwpożarowych. Rzecznik prasowy komendy PSP poinformował „Gazetę Wyborczą”, że Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie sprzeciwił się wydaniu pozwolenia na użytkowanie części mieszkalnej budynku. Powodem był brak formalnej możliwości oceny wykonania inwestycji zgodnie z projektem budowlanym oraz brak jednoznacznego określenia warunków ochrony przeciwpożarowej dla tej inwestycji.
Co na to deweloper?
Przedstawiciele dewelopera również mieli możliwość odniesienia się do tej sprawy. Biuro prasowe firmy Inopa wyjaśniło, że złożenie wniosku do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego o uzyskanie pozwolenia na użytkowanie musi być poprzedzone czynnościami kontrolno-rozpoznawczymi przeprowadzonymi przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.
Inwestor podkreśla, że podejmuje wszelkie możliwe działania, aby doprowadzić do odbioru budynku. Niemniej jednak nie ma wpływu na procesy administracyjne i nie jest w stanie ich przyspieszyć. Deklaruje, że budynki mieszkalne są gotowe do odbioru od lutego br. i zostały wykonane zgodnie z przepisami oraz pozwoleniem na budowę.
Mimo tego, na chwilę obecną, inwestor nie jest w stanie podać precyzyjnego terminu uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku.
Śledztwo prokuratury
Sprawą tej inwestycji zajęła się Prokuratura Regionalna w Gdańsku, która bada, czy nie doszło do przestępstwa. Jak poinformowała „Gazetę Wyborczą” Marzena Muklewicz, rzecznik prasowy gdańskiej Prokuratury Regionalnej, śledztwo jest nadal w toku. Wykonywane są czynności procesowe i gromadzony jest materiał dowodowy.
źródło: Gazeta Wyborcza
betonowe gówn…. które szpeci miasto, totalne bezguście
Tak to jest, jak się kupuje dziurę w ziemi.