reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Właściciele mieszkań w Centaurus Olsztyn czują się oszukani. Koszmar zamiast spełnienia marzeń

OlsztynWłaściciele mieszkań w Centaurus Olsztyn czują się oszukani. Koszmar zamiast spełnienia marzeń

Ponad 150 osób czuje się oszukanych przez spółkę budującą „Centaurusa” w centrum Olsztyna. Mimo że dwa lata temu kupili mieszkania, nadal nie mogą się do nich wprowadzić.

Właściciele mieszkań w Centaurus Olsztyn czują się oszukani. Koszmar zamiast spełnienia marzeń

Centaurus, koszmar zamiast spełnienia marzeń?

reklama

Właściciele mieszkań w centrum Olsztyna nie mogą się doczekać zakończenia budowy. W „Centaurusie” działa hotel, sklepy i banki, nieukończona pozostaje część mieszkalna, która miała zostać oddana do użytku dwa lata temu. Nic dziwnego, że ludzie czują się oszukani.


Radio Olsztyn rozmawiało z rozgoryczonymi właścicielami mieszkań. Justyna Witkowska kupiła swoje w 2020 roku. Wzięła na nie kredyt, wielokrotnie była zapewniana o szybkim odbiorze, jednak do tej pory nie dostała kluczy. Na swoje cztery kąty może popatrzeć… z perspektywy chodnika.
– Ufaliśmy, że inwestor dotrzyma terminów. Mieliśmy dostać mieszkanie pod koniec czerwca 2020 roku. To nadal nie nastąpiło – potwierdza Roman Brodawka.

Właściciele mieszkań w Centaurus Olsztyn czują się oszukani. Koszmar zamiast spełnienia marzeń
reklama


Katarzyna Palombit wraz z mężem zarabiali na mieszkanie za granicą. Mieli się do niego wprowadzić, gdy córka miała mieć dwa lata. Teraz ma cztery, rodzina wciąż wynajmuje stancję, a teraz znowu musi się rozdzielić, bo aby zarobić na wszystko, mąż musi znowu wyjechać za granicę.


W podobnej sytuacji jest Tomasz Surkowski.
– Wyjeżdżając za granicę, byłem sam. Tam poznałem obecną żonę. Mam jedno dziecko, drugie jest w drodze. Jednak ta sytuacja powoduje dużo konfliktów między nami. Wciąż dorabiam za granicą. Nie wiem, czy i kiedy tu wrócę, finalnie nie będę znów singlem – powiedział Radiu Olsztyn mężczyzna, który umowę z deweloperem podpisał w 2018 roku. Miał się wprowadzić w czerwcu 2020 roku.
– Oni po prostu tej inwestycji nie realizują. Powody, którymi jesteśmy za każdym razem mamieni, to jest albo pandemia, albo wojna na Ukrainie – powiedziała Monika Krankowska.

Inwestor tłumaczy się pandemią, senator zapowiada interwencję

reklama

Inwestor tłumaczy opóźnienia w oddaniu mieszkań właścicielom pandemią, podwyżkami cen, brakiem podwykonawców i problemami z kanalizacją. W piśmie skierowanym do Radia Olsztyn, które pytało o opóźnienia, napisał także, że „Centaurus jest jedną z największych inwestycji realizowanych do tej pory w Polsce północno-wschodniej; nie da się jej też porównać z żadną inną realizowaną do tej pory w Olsztynie”. Twierdzi, że przekroczył budżet, ale pomimo tego jest zdeterminowany, aby budowę zakończyć jak najszybciej. Spodziewa się, że uda się to zrobić w połowie listopada bieżącego roku.

Sprawa zainteresowała się senator Lidia Staroń.
– To są i pieniądze, i nie ma mieszkania, i kłótnie w domu cały czas, bo to przecież jest stres. I mam nie tylko nadzieję, ja zrobię wszystko, żeby tym ludziom pomóc – zapowiada.
Senator skierowała w tej sprawie pisma do prokuratury krajowej.

Właściciele mieszkań w Centaurus Olsztyn czują się oszukani. Koszmar zamiast spełnienia marzeń

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

14 KOMENTARZY

14 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×