24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Tak wygląda z powietrza wielki park handlowy przy ul. Sielskiej

OlsztynTak wygląda z powietrza wielki park handlowy przy ul. Sielskiej

W Olsztynie trwają intensywne prace nad nowym, obszernym parkiem handlowym. Projekt realizowany jest przy ulicy Sielskiej, ważnej trasie wylotowej na Ostródę, nieopodal lotniska Dajtki. Za inwestycję odpowiada znana firma RWS Investment Group z Gdańska, która na działce o powierzchni około 4,6 ha planuje stworzyć kompleks handlowy o łącznej kubaturze około 52 tys. m3. Przewiduje się, że powierzchnia użytkowa obiektu osiągnie blisko 15 000 mkw, a w jego ramach znajdzie się 20 lokali użytkowych o metrażach wahających się od 100 do 1950 metrów kwadratowych.

reklama

Lokalizacja i znaczenie inwestycji

Nowy kompleks handlowy wyrasta przy ul. Sielskiej, łączącej drogi krajowe nr 16 i 51, co czyni go istotnym punktem na mapie komunikacyjnej Olsztyna, szczególnie dla podróżujących w kierunkach Olsztyn-Ostróda. Obiekt ma przyciągnąć najemców z różnych sektorów – od spożywczego, przez RTV i AGD, po popularne sieci zoologiczne, odzieżowe i drogeryjne.

Etapowość projektu i dodatkowe udogodnienia

Pierwszy etap budowy ma zakończyć się w czerwcu 2024 roku, co umożliwi otwarcie pierwszych sklepów w okresie lipiec-wrzesień tegoż roku. Drugi etap planowany jest na koniec 2025 roku, cała inwestycja nabierze pełnych rozmiarów i funkcjonalności w przeciągu najbliższych dwóch lat.

reklama

Inwestycja przewiduje również szereg udogodnień infrastrukturalnych, takich jak budowa nowej stacji benzynowej, co znacząco podniesie atrakcyjność miejsca. Ponadto, z myślą o poprawie komunikacji wokół parku handlowego, zostanie przeprowadzona modernizacja układu drogowego, w tym budowa skrzyżowania o ruchu okrężnym na ul. Sielskiej. Ma to na celu ułatwienie dostępu do kompleksu i sprawniejsze poruszanie się po tej części miasta.

Przedstawiamy stan obecny inwestycji – zdjęcia poniżej.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

17 KOMENTARZY

17 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
18 marca 2024 14:18

bedzie tam klub dla lgbt ??

izaac
19 marca 2024 10:14

Takie rondo na ul.Bartąskiej budowano trzy lata,a tutaj dwa miesiące !

Polecane
Ogłoszenia