21 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Policjanci złapali recydywistów na gorącym uczynku i chwilę po kradzieży odzyskali łup

OlsztynPolicjanci złapali recydywistów na gorącym uczynku i chwilę po kradzieży odzyskali łup

Podczas nocnego patrolu olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn – 24- i 36-latka – podejrzanych o kradzież roweru o wartości 4500 złotych.

reklama

Sprawcy wpadli w ręce funkcjonariuszów zaledwie kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. Policji od razu udało się odzyskać łup.

Podejrzani nie są nowicjuszami

Obaj zatrzymani są znani policji i mają przeszłość kryminalną. Byli już raz karani za podobne przestępstwa. Teraz ponownie staną przed sądem. Ze względu na warunki tzw. recydywy, ich działania mogą skończyć się surową karą do 7,5 roku pozbawienia wolności.

reklama

Zaniepokojony właściciel roweru

Poszkodowany mężczyzna dokonał zgłoszenia w piątek 14 lipca 2023 roku, gdy spotkał patrolujących ulice miasta funkcjonariuszy. Stwierdził, że właśnie padł ofiarą kradzieży roweru, który na chwilę pozostawił niezabezpieczony na klatce schodowej. W tym czasie złodzieje zakradli się i dokonali przestępstwa.

Błyskawiczna reakcja stróżów prawa

Policjanci natychmiast podjęli decyzję o przeszukaniu okolicy. Była ona słuszna, bo zaledwie kilkaset metrów od miejsca zdarzenia natknęli się na poszukiwany jednoślad i dwóch podejrzanych mężczyzn. Nie minęło dużo czasu, kiedy rower wrócił do prawowitego właściciela, a sprawcy usłyszeli zarzuty.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane