9 C
Olsztyn
sobota, 18 maja, 2024
reklama

Złodziejskie trio ukradło zabytkowego Poloneza

OlsztynZłodziejskie trio ukradło zabytkowego Poloneza

Policja z Olsztyna, na podstawie dokładnej analizy zgromadzonych dowodów, postawiła zarzuty trzem osobom w wieku 43, 29 i 26 lat. Są one oskarżone o włamanie do garażu i kradzież zabytkowego Poloneza.

reklama

Właściwe przepisy kodeksu karnego przewidują dla tego typu przestępstwa karę do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Polowanie na zabytek

W poniedziałek 10 lipca 2023 r. Komenda Miejska Policji w Olsztynie otrzymała zgłoszenie o kradzieży zabytkowego Poloneza, który znajdował się w jednym z podziemnych garaży na terenie miasta. Poszkodowany szacuje wartość skradzionego samochodu na 100 tysięcy złotych. Ze zgromadzonych przez funkcjonariuszy informacji wynika, że sprawcy najpierw próbowali zabrać pojazd za pomocą innego samochodu, a kiedy ich plan się nie powiódł, zdecydowali się na wynajem lawety. Polonez został przetransportowany z garażu podziemnego przy ul. Iwaszkiewicza do okolic Gietrzwałdu. Śledczy z Wydziału dw. z Przestępczością R Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili, że do kradzieży doszło prawdopodobnie między 10 czerwca a 9 lipca 2023 roku.

reklama

Policjanci zatrzymują podejrzanych

Po intensywnych działaniach policyjnych, w środę 12 lipca 2023 roku, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn – 29 i 26-latka. Dodatkowo wyszło na jaw, że 29-letni mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie, gdzie miał odbyć karę 61 dni pozbawienia wolności. W poniedziałek 17 lipca 43-latek sam zgłosił się do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i przyznał, że uczestniczył w kradzieży zabytkowego pojazdu.

Zarzuty i konsekwencje dla sprawców

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszeli wszyscy trzej mężczyźni — mieszkańcy Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Dodatkowo 43-latek będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, ponieważ już wcześniej był skazany za podobne przestępstwo. Skradziony pojazd został odzyskany i wrócił do swojego właściciela. Teraz złodzieje będą musieli odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem. Przestępstwo kradzieży z włamaniem jest traktowane bardzo surowo przez prawo. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kosmos
23 lipca 2023 09:28

Polonez za 100 tys? Co następne Syrena za 500tys

Edek
22 lipca 2023 18:45

Gang olsena

Polecane
Ogłoszenia