fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Złodziejskie trio ukradło zabytkowego Poloneza

OlsztynZłodziejskie trio ukradło zabytkowego Poloneza

Policja z Olsztyna, na podstawie dokładnej analizy zgromadzonych dowodów, postawiła zarzuty trzem osobom w wieku 43, 29 i 26 lat. Są one oskarżone o włamanie do garażu i kradzież zabytkowego Poloneza.

reklama

Właściwe przepisy kodeksu karnego przewidują dla tego typu przestępstwa karę do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Polowanie na zabytek

W poniedziałek 10 lipca 2023 r. Komenda Miejska Policji w Olsztynie otrzymała zgłoszenie o kradzieży zabytkowego Poloneza, który znajdował się w jednym z podziemnych garaży na terenie miasta. Poszkodowany szacuje wartość skradzionego samochodu na 100 tysięcy złotych. Ze zgromadzonych przez funkcjonariuszy informacji wynika, że sprawcy najpierw próbowali zabrać pojazd za pomocą innego samochodu, a kiedy ich plan się nie powiódł, zdecydowali się na wynajem lawety. Polonez został przetransportowany z garażu podziemnego przy ul. Iwaszkiewicza do okolic Gietrzwałdu. Śledczy z Wydziału dw. z Przestępczością R Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili, że do kradzieży doszło prawdopodobnie między 10 czerwca a 9 lipca 2023 roku.

reklama
Policja z Iławy zatrzymała trzech poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości

Policjanci zatrzymują podejrzanych

Po intensywnych działaniach policyjnych, w środę 12 lipca 2023 roku, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn – 29 i 26-latka. Dodatkowo wyszło na jaw, że 29-letni mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie, gdzie miał odbyć karę 61 dni pozbawienia wolności. W poniedziałek 17 lipca 43-latek sam zgłosił się do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i przyznał, że uczestniczył w kradzieży zabytkowego pojazdu.

Zarzuty i konsekwencje dla sprawców

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszeli wszyscy trzej mężczyźni — mieszkańcy Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Dodatkowo 43-latek będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, ponieważ już wcześniej był skazany za podobne przestępstwo. Skradziony pojazd został odzyskany i wrócił do swojego właściciela. Teraz złodzieje będą musieli odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem. Przestępstwo kradzieży z włamaniem jest traktowane bardzo surowo przez prawo. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama
Uroczystość nadania Chorągwi Wojska Polskiego żołnierzom 2 Batalionu Czołgów w Ostródzie

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kosmos
23 lipca 2023 09:28

Polonez za 100 tys? Co następne Syrena za 500tys

Edek
22 lipca 2023 18:45

Gang olsena

Polecane
Ogłoszenia

Powiat kętrzyński: policja dba o bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły

Poszukiwani przez policję: trzech nie opłaciło grzywny, czwarty poszukiwany był listem gończym
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji