4 C
Olsztyn
wtorek, 20 lutego, 2024
reklama

Rośnie liczba kradzieży samochodów w Olsztynie. Jak się zabezpieczyć przed złodziejami?

Materiał zewnętrznyRośnie liczba kradzieży samochodów w Olsztynie. Jak się zabezpieczyć przed złodziejami?

Statystyki niestety nie pozostawiają wątpliwości – w Olsztynie i generalnie w całej Polsce widać wzrost liczby kradzieży samochodów. Jakie auta najczęściej padają łupem złodziei i jak zminimalizować ryzyko utracenia pojazdu z tego powodu?

reklama

Choć w 2022 r. popełniono zarówno w Olsztynie, jak i w całej Polsce nieco więcej kradzieży w porównaniu z 2021 r., to i tak liczba tego rodzaju przestępstw jest ok. 10 razy niższa niż w latach 90. Nie zmienia to faktu, że proceder istnieje i niestety się nasila, dlatego właściciele samochodów poszukują sposobów na zabezpieczenie swojego majątku ruchomego. Czy jednak jest to możliwe, a jeśli tak, w jaki sposób? Mimo że nie da się stwierdzić, że jakaś metoda gwarantuje stuprocentową skuteczność, to i tak warto stosować różne narzędzia mogące ograniczyć ryzyko kradzieży. Tym bardziej że ani polisa OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl, ani kupiona stacjonarnie u agenta w Olsztynie nie dają możliwości odszkodowania po kradzieży.

Parkuj w bezpiecznym miejscu

Jak już wspomnieliśmy, nie istnieje żadne rozwiązanie, dzięki któremu da się zyskać absolutną pewność, że złodzieje nie obiorą sobie za cel Twojego auta. Na szczęścia można zminimalizować to prawdopodobieństwo poprzez parkowanie w miejscu, do którego nie mają dostępu osoby niepowołane. Najlepszym wyborem jest oczywiście własny garaż, choć trzeba mieć świadomość, że i do niego można się włamać, jeżeli pozostaje niestrzeżony. Miejsce parkowania odgrywa kluczową rolę w przeciwdziałaniu kradzieży – tym bardziej w przypadku pozostawiania auta w przestrzeni publicznej. Należy zrezygnować z odludnych terenów i pustych parkingów, a zamiast nich parkować samochód tam, gdzie znajduje się wiele innych pojazdów.

reklama

Zabezpieczenie przed przechwyceniem sygnału z kluczyka

Czy wiesz, że nowoczesne auta wyposażone w automatyczne kluczyki są podatne na przechwytywanie ich sygnału, co umożliwia złodziejowi odjechanie pojazdem jak swoim, nie budząc niczyich podejrzeń? Warto zatem zainwestować w pokrywce pozwalające na zabezpieczenie się przed tym ryzykiem, które kosztują przeważnie 100-200 zł za sztukę. Jeżeli jednak po kupnie takiego akcesorium zaczną wyświetlać się kontrolki na desce rozdzielczej, o których więcej przeczytasz na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/kontrolki-w-samochodzie/, sprawdź konfigurację samego kluczyka.

Lokalizator GPS

Dzięki lokalizatorowi GPS być może uda Ci się namierzyć samochód, który padł łupem złodziei. Dlaczego piszemy „być może”? Ponieważ przestępcy są niestety świadomi stosowania tego rozwiązania przez kierowców, dlatego sami wykorzystują urządzenia tłumiące sygnał GPS.

Blokady mechaniczne

Również blokady kierownicy, zapłonu, pedałów czy skrzyni biegów nie są w stu procentach pewnymi metodami, jednak mimo to warto je stosować, aby jak najbardziej opóźnić działanie złodziei. Im mniej czasu przestępcy mają na wykonanie swoich czynności, tym większe prawdopodobieństwo, że się zniechęcą, np. dlatego, że ktoś przyłapie ich na gorącym uczynku.

reklama

Wykup autocasco

Choć nie da się w stu procentach wyeliminować ryzyka kradzieży, to można i zdecydowanie warto wykupić ubezpieczenie chroniące przed jego skutkami. Chodzi o nieobowiązkowe autocasco – jedyną polisę pozwalającą na uzyskanie odszkodowania po utracie samochodu. Czy jednak jest ona przeznaczona również dla starszych aut o niższej wartości? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ac-starego-samochodu/.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zdzich
3 marca 2023 10:28

I tak bywa.

Polecane
Ogłoszenia