24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Nowa atrakcja turystyczna pod Olsztynem tonie w śmieciach

OlsztynNowa atrakcja turystyczna pod Olsztynem tonie w śmieciach

Niedawno AromaPark w Bartążku w gminie Stawiguda otworzył się dla mieszkańców i gości. Projekt ten powstał dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności, jednak w krótkim czasie stał się przykrym dowodem na brak odpowiedzialności i szacunku dla przyrody.

reklama

Odwiedzający to miejsce skazani są na spacery wśród nieprzyjemnego widoku stert śmieci.

AromaPark: rośliny, zapachy i…śmieci

AromaPark to inwestycja skoncentrowana na darmowej rekreacji. Powstała dzięki pomysłowi mieszkańców i sołtysa Bartążka Przemysława Piecha, a także we współpracy z prof. Agnieszką Jaszczak. Projekt stworzyły dwie studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, które zdecydowały się na kreatywne zagospodarowanie plaży w Bartążku. Drewniane ścieżki otoczone roślinami, które można poczuć z daleka, zachęcają do długich spacerów wśród pięknej natury. Niestety mimo tego, że obiekt został otwarty niedawno, już wydaje się być zaniedbany.

reklama

Nowe miejsce z myślą o społeczności

AromaPark powstał z myślą o mieszkańcach i turystach, jednakże ci nie do końca szanują to miejsce. Wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Marcin Kuchciński, wyraził w social mediach zaniepokojenie, gdy zobaczył, jak ono wygląda. Wyposażony w nową infrastrukturę park jest teraz mniej czysty niż przed jej powstaniem.

Apel o szacunek dla przyrody

Kuchciński, wyrażając swoje oburzenie, poprosił o zachowanie czystości parku. Zaznaczył, że to użytkownicy parku powinni wziąć na siebie odpowiedzialność za miejsce wypoczynku. Wicemarszałek uważa, że osoby odwiedzające park powinny same po sobie sprzątać i nie oczekiwać, że zrobi to ktoś inny. Kuchciński wyraził swoje rozczarowanie faktem, że piękne miejsca takie jak AromaPark są zanieczyszczane przez osoby, które nie potrafią szanować natury.

reklama

Wicemarszałek przy poście zamieścił zdjęcia dokumentujące stan czystości przestrzeni przy plaży w Bartążku. Widać na nich sterty śmieci przy pojemnikach na odpady. Być może nie przewidziano, że park będzie tak oblegany i ustawiono tam zbyt mało śmietników. Nie usprawiedliwia to jednak faktu pozostawiania po sobie nieczystości.

Kuchciński zauważył, że prace i pieniądze włożone w ten projekt nie są docenione. Apelował do wszystkich, aby budować świadomość i piętnować takie zachowania.

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

16 KOMENTARZY

16 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ujh
20 lipca 2023 13:47

Przypier..ą się do ludzi a to gmina nie zadbała o większe śmietniki oraz o regularny wywóz śmieci. Ot cała tajemnica. Zasrane pisuary.

DB
20 lipca 2023 22:25

Za 5 lat to będzie jeden wielki śmietnik jak deski zaczną gnić a nikt o to nie zadba..

Polecane
Ogłoszenia