fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Skrajna nieodpowiedzialność? 7-latek sam pływał skuterem wodnym

MrągowoSkrajna nieodpowiedzialność? 7-latek sam pływał skuterem wodnym

Na Jeziorze Tałty 46-letni mężczyzna z Białegostoku narażał na niebezpieczeństwo swoje 7-letnie dziecko, pozwalając mu samodzielnie pływać na skuterze wodnym.

reklama

Wychowanie dzieci, dbanie o ich bezpieczeństwo i wpajanie im zrozumienia dla praw i obowiązków to fundamentalne obowiązki każdego rodzica. Niestety, nie wszyscy dorośli z pełnym poczuciem odpowiedzialności podchodzą do tych zadań.

Skuter wodny nie jest dla dzieci

W niedzielne popołudnie 16 lipca 2023 roku, po godzinie 13:00, patrol wodny policji otrzymał zgłoszenie o młodym dziecku pływającym samotnie na skuterze wodnym po Jeziorze Tałty. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zastali 7-letniego chłopca bez opieki dorosłych, sterującego skuterem wodnym. Chłopiec, choć miał na sobie kamizelkę ratunkową, nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia takiego pojazdu.

reklama
Nowe połączenie z Szyman. Polecimy na inny kontynent

Białostoczanin tłumaczył się chęcią edukacji

Podczas interwencji do funkcjonariuszy dotarł 46-letni ojciec chłopca. Próbował tłumaczyć swoje zachowanie chęcią nauczenia syna obsługi skutera wodnego. Wydawało mu się, że 7-latek może samodzielnie poruszać się takim pojazdem. Oczywiście jest niezgodne z obowiązującymi przepisami.

Groźba grzywny i śledztwo w sądzie rodzinnym

Na podstawie zgromadzonych dowodów policjanci sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do odpowiedniego sądu rodzinnego. Rodzina będzie poddana badaniu, a ojcu grozi kara za swoje nieodpowiedzialne działania. Zgodnie z art. 105 § 1 kodeksu wykroczeń, osoba, która poprzez rażące naruszenie obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej dopuszcza do popełnienia przez nieletniego czynu zabronionego przez ustawę, podlega karze grzywny lub karze nagany.

reklama

Bezpieczeństwo na wodzie

Pływanie skuterem wodnym, ze względu na techniczne warunki pojazdu i specyfikę sterowania, wymaga odpowiednich uprawnień, które można zdobyć po zdaniu egzaminu od 14 roku życia. Skutery wodne są pojazdami zdolnymi do rozwijania dużych prędkości, a upadek z nich jest równie niebezpieczny jak na przykład upadek z motocykla. Korzystając z nich, zawsze należy pamiętać o odpowiednich środkach bezpieczeństwa.

Nowa plaża pod Olsztynem kusi miłośników wypoczynku nad wodą

źródło: KPP Mrągowo

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Haitańczyk przyznał, że kocha Olsztyn za to, że pije się tu dużo... piwa

Nowe połączenie z Szyman. Polecimy na inny kontynent