9 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Niebezpieczny wypadek na jeziorze Ukiel. Zderzyły się dwa skutery wodne

OlsztynNiebezpieczny wypadek na jeziorze Ukiel. Zderzyły się dwa skutery wodne

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dwóch skuterów wodnych doszło na jeziorze Ukiel w sobotnie południe. Według wstępnych ustaleń, kierowca jednego ze skuterów nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu skuterowi, który znajdował się po jego prawej stronie. 35-latek trafił do szpitala. Odpowiedzialność karna za spowodowanie wypadku na wodzie jest dokładnie taka sama jak za spowodowanie zdarzenia na lądzie.

reklama

W sobotę (01.06) ok godz. 12:00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zderzeniu się dwóch skuterów wodnych na jeziorze Ukiel. Podczas wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia policjanci ustalili, że 38-letni mieszkaniec Olsztyna sterując skuterem m-ki Kavasaki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu drugiemu skuterowi, który znajdował się po jego prawej stronie. W wyniku zderzenia jeden z mężczyzn, 35-letni mieszkaniec gm. Stawiguda, doznał obrażeń wymagających leczenia powyżej siedmiu dni i trafił do szpitala. Obydwaj mężczyźni zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, byli trzeźwi. Policjanci prowadzą postępowanie mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Niebezpieczny wypadek na jeziorze Ukiel. Zderzyły się dwa skutery wodne
Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

NA JEZIORZE JAK NA DRODZE

reklama

Wypadek na wodzie penalizuje dokładnie ten sam przepis, który opisuje wypadek drogowy. Oznacza to, że sterujący skuterem, który powoduje wypadek na jeziorze odpowiada karnie z art. 177 KK i grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

§ 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

DOKŁADNIE TAKA SAMA SYTUACJA jest w przypadku kierowania łodzi z silnikiem będąc w stanie nietrzeźwości. Takie przestępstwo opisuje art. 178a Kodeksu Karnego

reklama

§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia